w

Obława na kibiców: 70 radiowozów na trzy autokary (wideo)

Obława na kibiców Dinamo Zagrzeb
Obława na kibiców: 70 radiowozów na trzy autokary (wideo)

Do nietypowego zdarzenia drogowego doszło na drodze ekspresowej S8 w okolicach Pruszkowa.

Była to zorganizowana akcja policji, której celem było sprawdzenie pojazdów uznanych za podejrzane. Ostatecznie, około 70 radiowozów stanęło na jezdni blokując trzy autokary. Istniało ryzyko, że znajdują się w nich uzbrojeni kibole z Zagrzebia.

Wszystko było związane z meczem Legii Warszawa, która próbowała swoich sił w europejskich pucharach. Funkcjonariusze przeprowadzili dokładne kontrole tożsamości oraz przeszukali wnętrza autokarów.

Niebezpiecznie dla bezpieczeństwa

Nie ujawniono. czy coś zostało znalezione. Jako że była to zorganizowana akcja, można było przeprowadzić ją zachowując nieco wyższy poziom bezpieczeństwa. Opady deszczu, śliska nawierzchnia i sznur samochodów zaparkowanych „w cały świat’ na drodze ekspresowej oraz liczni, uzbrojeni mężczyźni stojący na jezdni w nie do końca przemyślanych miejscach.

Popieramy akcje, które są w stanie zapobiec poważniejszym konsekwencjom na stadionach i poza nimi. Prewencja to bardzo ważne zadanie. Warto jednak pamiętać o zachowaniu rozsądku i użyciu doświadczenia. Podjęcie dużego ryzyka w sąsiedztwie rozpędzonych samochodów może doprowadzić do jeszcze bardziej niebezpiecznych skutków, niż „zadyma stadionowa”.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Gleba na hulajnodze elektrycznej

Oto wzorcowy przykład, jak nie jeździć na hulajnodze. Bolesny upadek po spotkaniu z krawężnikiem (wideo)

Stelvio vs RS6 vs M4

Alfa Romeo Stelvio QV wzięło na celownik Audi RS6 i BMW M4. Efekty? (wideo)