w

Nowy Citroen C1

Peugeot, podobnie jak Renault, przedstawił już swojego nowego przedstawiciela segmentu A. Teraz karty odkrywa Citroen. I trzeba przyznać, że francuska marka po raz kolejny zaskoczyła.

 

Auto wygląda dość… zabawnie. Szczególnie z przodu. O ile wąski pas świateł LED i umieszczone pod nim reflektory do jazdy po zmroku pasują w modelu C4 Picasso, o tyle w C1 wydają się być nieco przerysowane. Z tyłu jest znacznie zgrabiej – klapa bagażnika jest jednocześnie szybą, co w połączeniu z ciekawie wyglądającymi lampami daje całkiem przyjemny dla oka efekt.

 

Masa własna nowego malucha z Francji nie powinna przekroczyć 840 kg. Pod maską znajdą się pewnie tylko jednostki benzynowe, co nikogo nie powinno dziwić. Szkoda tylko, że Citroen nie ujawnił jeszcze zdjęć wnętrza. Być może będziemy musieli poczekać do debiutu auta w Genewie.

 

Źródło: WCF

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kia Carens 1.6 GDI L – dobrze skalkulowany

Nowe auto za 50 000 zł – Top 10