w

Nowe Suzuki Vitara

W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie i oficjalny teaser nowej Vitary. Model zadebiutuje podczas zbliżającego się salonu samochodowego w Paryżu.

https://www.youtube.com/watch?v=KlKz8OoIw3U&noredirect=1

Nowa Vitara pełnymi garściami czerpie z koncepcyjnego modelu iV-4 pokazanego w zeszłym roku we Frankfurcie. W stylistyce można doszukać się też pewnych podobieństw do Land Rovera Evouqe. Według producenta, model będzie napędzany przez kilka silników benzynowych oraz diesli, które mają być najoszczędniejszymi w klasie i bez problemu spełniać wymogi normy Euro 6. Vitara będzie występować w wersjach z napędem tylko na przód lub na obie osie za pośrednictwem systemu ALLGRIP, znanego z modelu SX4 S-Cross. Ponadto klienci mają mieć spore możliwości personalizacji wybranego przez siebie modelu. Nowe Suzuki w salonach pojawi się najwcześniej w pierwszej połowie 2015 roku.

 

Źródło: WCF, Suzuki

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Daimler AG kupi Aston Martina?

Usportowione Twingo w planach