w

Nowe Audi S3 – wiemy już prawie wszystko

Audi kroczy drogą ewolucji, co nie jest oczywiście zaskoczeniem. Kolejny tego przykład to nowe S3, które wkrótce trafi na rynek.

Samochód jeździ z drobnym maskowaniem, ale widać, że projektanci postawili na rozwój koncepcji poprzedniego wcielenia. Nie ma więc rewolucyjnych zmian, aczkolwiek jest z pewnością wyraźnie nowocześniej. Ciekawie prezentują się przednie reflektory z charakterystycznym wcięciem i czarnymi wypełnieniami. Nie zabrakło też zmodyfikowanego grilla.

S3 ma pod maską 2-litrowy silnik TFSI, który oferuje 306 KM i 400 Nm. Spodziewaliśmy się nieco wyższych wartości. Tak czy inaczej, potencjał będzie przekazywany na obie osie (quattro) za pośrednictwem automatycznej przekładni DSG. Manual nie będzie dostępny. Wśród wyposażenia dodatkowego znajdziemy między innymi progresywny układ kierowniczy. Oficjalna premiera auta będzie mieć miejsce na targach w Genewie.

Wojciech Krzemiński

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe BMW Serii 4 przyłapane – z wielkim grillem

Sprowadzenie samochodu z zagranicy – co warto wiedzieć?