w

Nigdzie nie pojedziesz na Sylwestra. Narodowa kwarantanna, zamknięte hotele i zakaz przemieszczania się

Zakaz przemieszczania się w Sylwestra
Nigdzie nie pojedziesz na Sylwestra. Narodowa kwarantanna, zamknięte hotele i zakaz przemieszczania się

Koronawirus wciąż zbiera swoje żniwa. Polski rząd ogłosił kolejne próby walki z pandemią. Jedna z kluczowych zmian to narodowa kwarantanna.

Na dzisiejszej konferencji związanej z nowymi obostrzeniami ogłoszono, że narodowa kwarantanna zostanie wprowadzona zaraz po Świętach. Wigilia będzie więc mogła odbywać się poza terenem zamieszkania – na dotychczasowych zasadach. Z wstępnych ustaleń wynika, że nowe zakazy potrwają od 28 grudnia do 17 stycznia przyszłego roku.

Zakaz przemieszczania się bez uzasadnionego powodu

To oznacza, że Sylwester 2020/2021 będzie pozbawiony jakichkolwiek większych imprez. Minister Zdrowia poinformował, że 31 grudnia od godziny 19:00 będzie możliwe jedynie uzasadnione przemieszczanie się, czyli wyjście do pracy albo sklepu spożywczego.

Zakaz podróży służbowych od 28 grudnia
Od 28 grudnia podróże służbowe będą zakazane

Zmiany przyniosą lawinę konsekwencji dla branż gastronomicznych i hotelowych. Podróże służbowe również nie będą już możliwe. Ponadto, zamknięte będą stoki narciarskie. Kwarantanna może zostać przedłużona, jeżeli nie będzie poprawy sytuacji.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wartość bitcoina 2020

10 lat temu za jednego Bitcoina mogłeś kupić Prince Polo. Dziś masz za niego nowego Passata

Walka laweciarzy

Walka dwóch laweciarzy: Patologiczne zachowanie, które zagrażało bezpieczeństwu