w

10 lat temu za jednego Bitcoina mogłeś kupić Prince Polo. Dziś masz za niego nowego Passata

Wartość bitcoina 2020
10 lat temu za jednego Bitcoina mogłeś kupić Prince Polo. Dziś masz za niego nowego Passata

Kryptowaluty wciąż budzą kontrowersje, ale to niewątpliwie rozwijający się rynek. Jeżeli ktoś zainwestował (niewielką kwotę) w odpowiednią około dekadę temu, to dziś może być już milionerem.

Najpopularniejszą jest oczywiście Bitcoin wprowadzony w 2009 roku przez Satoshi Nakamoto. W ciągu 11 lat, oprogramowanie obsługujące to rozwiązanie zostało pobrane ponad 5,5 mln razy. Przypomnijmy, że 1 bitcoin w 2010 roku miał wartość 86 groszy. Za taką kwotę można było kupić wafelek albo gumę do żucia.

Wartość bitcoina w 2020 roku – jeden wystarczy na Passata

Minęło 10 lat i sytuacja zmieniła się diametralnie. Ceny tej kryptowaluty gwałtownie wzrosły. Dziś jeden bitcoin kosztuje już 23 255 dolarów. Uwzględniając aktualny kurs (3,62) to ponad 86 tysięcy złotych. W ciągu kolejnych godzin ta kwota może jeszcze wzrosnąć. Specjaliści twierdzą, że za kilka lat 1 BTC może być warty ponad milion złotych. Ciekawa perspektywa…

Aktualna cena bitcoina jest już bardzo wysoka. Za wspomnianą kwotę można kupić samochód klasy średniej – prosto z salonu. Przykładem może być Volkswagen Passat (rok modelowy 2020) z podstawowym wyposażeniem i silnikiem 1.5 TSI oferującym 150 KM i 250 Nm.

Volkswagen Passat w cenie bitcoina
Volkswagen Passat (rok modelowy 2020) startuje od 87 tysięcy złotych

Uzupełnieniem jednostki będzie 6-biegowa skrzynia manualna przekazująca całą moc na oś przednią. W takiej konfiguracji można liczyć na 100 km/h w niecałe 9 sekund i prędkość maksymalną wynoszącą 220 km/h. Średnie zużycie paliwa w cyklu mieszanym to około 7 litrów (w warunkach rzeczywistych).

Warto dodać, że zbliżona wystarczy też na inne modele tej klasy lub lepiej wyposażone samochody kompaktowe (segment C), takie jak: Golf 1.5 TSI, 308 1.2 PureTech, Leon 1.5 TSI, Octavia 1.5 TSI, Megane 1.3 TCe czy Civic 1.5 VTEC Turbo.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Jak nie mieszkasz na wsi to wystarczy, że pojedziesz sobie do bitomatu (stoją w centrach handlowych w większych miastach). Albo jak chociaż masz internet to wypłacasz hajsik z giełdy lub kantoru na konto, sporo jest opcji XD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Corolla vs Golf vs Civic

DRAG RACE zwykłych wersji popularnych hatchbacków: Corolla Hybrid (120 KM) vs Golf 1.5 eTSI (150 KM) vs Civic 1.0 Turbo (125 KM)

Zakaz przemieszczania się w Sylwestra

Nigdzie nie pojedziesz na Sylwestra. Narodowa kwarantanna, zamknięte hotele i zakaz przemieszczania się