w

Niespotykany Plymouth trafi na aukcję

Plymouth to niemal nieznana w Europie amerykańska marka. Jej niektóre modele mają jednak status kultowych, dlatego warto wiedzieć o nich nieco więcej.

Wśród nich znajdziemy Superbirda. To zmodyfikowana wersja Road Runnera, którą produkowano zaledwie jeden rok (dokładnie 70′). Pod jego maską znajduje się ogromny silnik – to benzyniak V8 o pojemności 7 litrów, którego moc trafia na oś tylną. Jeszcze bardziej nietypowa jest jego karoseria. Bardzo długi przód o klinowatym kształcie i absurdalnie duży spojler umieszczony na klapie bagażnika, na którym znajdziemy naklejkę strusia pędziwiatra to najbardziej charakterystyczne elementy.

Prezentowany, pomarańczowy egzemplarz trafi zostanie zlicytowany w listopadzie w Las Vegas. Co ciekawe, pod koniec 2016 roku również zmienił właściciela – za 450 tysięcy dolarów. Duże prawdopodobieństwo, że nowy nabywca wyłoży na stół jeszcze więcej pieniędzy….

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znany YouTuber przerobił BMW E30 na… jeżdżący basen (Video)

Porsche Cayenne jako… pick-up