w

Największa myjnia samochodowa na świecie: Potrafi przyjąć 4 tysiące aut dziennie! (Video)

The biggest car wash
Największa myjnia samochodowa na świecie: Potrafi przyjąć 4 tysiące aut dziennie! (Video)

Myjnie samochodowe oblegane są przed Świętami i w weekendy. W tym przypadku kolejka trwa zawsze…

Polscy kierowcy są przyzwyczajeni do zwykłych myjni ręcznych lub tych nowych, bezdotykowych. Obie formy są zazwyczaj niewielkie pod względem powierzchni i oferują maksymalnie kilka stanowisk. U naszych zachodnich sąsiadów istnieje jednak znacznie większy obiekt.

Największa myjnia samochodowa na świecie

Nazywa się Mr. Wash i została zlokalizowana w Stuttgarcie. Warto dodać, że w tym mieście znajduje się także siedziba Mercedesa (choć nie są to zbieżne inwestycje). Na jej terenie pracuje aż 100 osób dbających o czystość oraz wydajność. Wśród nich są wyszkoleni specjaliści, którzy znają się na konkretnych lakierach i potrafią przeprowadzać korekty oraz szeroko pojęty auto detailing.

Największa myjna samochodowa
Obiekt wykorzystuje profesjonalną linię montażową – jak zakłady produkcyjne

W celu uzyskania jak najlepszego efektu, myjnia wykorzystuje profesjonalną linię montażową. Według twórców, wpływa to na dokładność wykonywanej usługi. Co oczywiste, Mr. Wash oferuje klientom różne pakiety. Wśród nich znajdują się m.in.: pranie podstawowe, czyszczenie wnętrza i woskowanie ręczne.

Pokaźne zaplecze techniczne

Obiekt potrafi przyjąć dziennie nawet 4 tysiące samochodów, co jest imponującą liczbą. To wszystko wymaga zaawansowanej infrastruktury przemysłowej. Użyte tu pompy podnoszą ciśnienie wody z miejskiej sieci i usprawniają mycie. Odzyskana woda przechodzi przez stację uzdatniania, a następnie trafia do dedykowanych zbiorników, gdzie jest przechowywana w celu ponownego wykorzystania. Dzięki temu ograniczane są koszty, jak i również straty środowiskowe, bo chemikalia nie trafiają do odpływu miejskiego.

Największa na świecie myjnia samochodowa posiada oczywiście ogromne zapotrzebowanie na środki czyszczące. Ogromne wydatki generuje także energia elektryczna. Sam system podgrzewania/suszenia zużywa 6000 kWh dziennie.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciekawy sposób na rozładunek

Wyższa sztuka rozładunku: Gdy musisz improwizować (Video)

Audi RS4 good time on the german track

Nowe Audi RS4 wymiata na torze: Przegrał z nim nawet Aston Martin DB11 (Video)