w

Mercedes EQS Black Series. Tak mogłaby wyglądać sportowa odmiana

Mercedes EQS tuning
Mercedes EQS Black Series. Tak mogłaby wyglądać sportowa odmiana

Marka ze Stuttgartu pokazała światu elektryczny model, który jest swego rodzaju przełomem w przemyśle motoryzacyjnym.

Mercedes EQS to maszyna, którą zasługuje w pełni na miano „high-tech”. Wygląda futurystycznie, ma przestronne i luksusowo wykończone wnętrze oraz oferuje bagaż nowoczesnych rozwiązań, które wpływają zarówno na komfort, jak i bezpieczeństwo.

Niezależny grafik, Aksyonov Nikita, postanowił stworzyć projekt „Black Series” na podstawie nowego samochodu elektrycznego. To oczywiście ukłon w stronę najbardziej charakternych, wręcz szalonych odmian sportowych Mercedesów.

EQS Black Series
Marka pracuje nad najmocniejszą odmianą EQS. Podejrzewamy jednak, że nie będzie tak odważna pod względem stylistycznym

Takie połączenie jest jedynie przedstawieniem możliwości bez realnego planu wcielenia w życie. Warto jednak rzucić okiem na tę wizję, bo niewykluczone, że firmy tuningowe będą oferować do tego modelu podobne pakiety.

Mercedes EQS Black Series zyskał przeprojektowane zderzaki, nakładki progowe, maskę z wlotami powietrza i ogromny spojler, który został umieszczony na tylnej klapie. Każdy z tych elementów został polakierowany na czarno. Całość prezentuje się bardzo ciekawie.

Przypomnijmy, że aktualnie najmocniejsza odmiana, czyli EQS 580 oferuje 524 konie mechaniczne, 855 niutonometrów i baterię o pojemności netto 107,8 kWh. Te wartości umożliwiają przyspieszanie do setki w 4,3 sekundy, osiąganie 210 km/h i pokonywanie około 550 kilometrów.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodge Viper na sprzedaż

Piękny Dodge Viper na sprzedaż. Stan bliski ideału!

Mclaren F1 Monako 2021

Bolidy McLarena otrzymają legendarne barwy. Szkoda, że tylko na Grand Prix Monako