w

Piękny Dodge Viper na sprzedaż. Stan bliski ideału!

Dodge Viper na sprzedaż
Piękny Dodge Viper na sprzedaż. Stan bliski ideału!

Amerykańska motoryzacja ma bogatą gamę wyjątkowych maszyn, ale jedną z najbardziej pożądanych jest właśnie ten model.

To Dodge Viper pierwszej generacji, który był produkowany w latach 1991-2002. Jego awangardowa, bardzo atrakcyjna sylwetka zyskała sławę na całym świecie i niejednokrotnie brała udział w produkcjach filmowych. Warto dodać, że ten projekt stworzył Tom Gale.

Dodge Viper 2002
To jeden z 545 Viperów z otwartym nadwoziem z rocznika 2002

Ten egzemplarz został stworzony w 2002 roku, czyli pod koniec produkcji. Jest jednym z zaledwie 545 kabrioletów RT/10 z rocznika 02′, z których dokładnie 178 zdobił lakier Race Yellow. Jego uzupełnieniem są pięcioramienne felgi z polerowanego aluminium. Każdy z elementów karoserii został utrzymany w świetnej kondycji.

Dodge Viper 2002 interior
Wnętrze utrzymano w perfekcyjnym stanie

Wnętrze również nie nosi śladów użytkowania. Znajdziemy tu skórzaną tapicerkę, klimatyzację, elektryczne szyby oraz radioodtwarzacz. Najważniejszy pozostaje jednak licznik, który wskazuje zaledwie 3350 mil, czyli 5390 kilometrów przebiegu.

Viper 8.0 V10
Ośmiolitrowy silnik V10 oferuje 450 KM

Pod długą maską kryje się genialnie brzmiący silnik 8.0 V10 generujący 450 koni mechanicznych. Współpracuje z nim sześciobiegowa przekładnia manualna. Taka konfiguracja zapewnia bardzo wiele emocji.

Samochód trafi na aukcję na Florydzie już 22 maja. Odpowiada za nią RM Sotheby’s. Specjaliści szacują, że może osiągnąć od 30 000 do 40 000 dolarów.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wrak McLarena GT

To był kiedyś McLaren. Czy da się coś z niego odzyskać?

Mercedes EQS tuning

Mercedes EQS Black Series. Tak mogłaby wyglądać sportowa odmiana