w

Mercedes-AMG GT Track Series tylko dla wybrańców. Marka wyprodukuje 55 sztuk

Mercedes-AMG GT Track Series
Mercedes-AMG GT Track Series tylko dla wybrańców. Marka wyprodukuje 55 sztuk

Tak rasowa odmiana flagowego sportowca niemieckiego producenta trafi w ręce nielicznych klientów.

Nosi nazwę Mercedes-AMG GT Track Series i jest najbardziej charakternym wydaniem, jakie kiedykolwiek powstało na bazie tego modelu. Widać to gołym okiem. Nawet wersja „R” nie budzi takiego respektu. Każdy z egzemplarzy nosi lakier Manufaktur Hightech Silver Magno z błyszczącą głębią.

Mercedes-AMG GT Track Series 2022
Auto zostało zaprojektowane pod kątem jazdy na torze. I tylko tam

To tak naprawdę limitowana edycja limitowanej edycji Black Series. Została przeznaczona do użytku jedynie na torach wyścigowych i zamkniętych obiektach. Nigdy wcześniej AMG nie wypuściło torowego auta o tak dużej mocy. Powstanie tylko 55 sztuk. To oczywiście nawiązanie do rocznicy powstania AMG.

Mercedes-AMG GT Track Series – pełnym ogniem!

Pod absurdalnie długą maską tego modelu mieszka oczywiście czterolitrowe V8 Biturbo, które potrafi generować 724 konie mechaniczne i 850 niutonometrów. Wzrost mocy w porównaniu do Black Series to efekt zastosowania nowych wtryskiwaczy.

Z jednostką połączono sześciobiegową, sekwencyjną skrzynię Hewland HLS z regulowanym mechanizmem różnicowym tylnej osi. Nie zabrakło też amortyzatorów Bilstein z czterokierunkową regulacją.

Mercedes-AMG GT Track Series
Moc czterolitrowej jednostki wynosi 724 konie mechaniczne

Warto zwrócić również uwagę na elementy body kitu. Nie są one na pokaz. Każdy element ze spojlerem na czele ma wpływać na aerodynamikę tego modelu. Co ciekawe, większość paneli karoserii wykonano z włókna węglowego. Dzięki temu Mercedes-AMG GT Track Series waży tylko 1400 kilogramów.

Mercedes-AMG GT Track Series - wnętrze
Wnętrze zdradza, że Mercedes-AMG GT Track Series nie ma za wiele wspólnego z drogową wersją

Inżynierowie zastosowali także inne zaawansowane systemy przydające się podczas jazdy na torze. Przykładem może być kontrola trakcji ustawiana w zakresie 12-poziomowym. Można również dopasować balans hamulców. Za bezpieczeństwo odpowiada natomiast solidna klatka.

Mercedes-AMG GT Track Series trafi do pierwszych szczęśliwców w drugim kwartale 2022 roku. Ceny na rynku niemieckim zaczynają się od 369 000 euro.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Honda Civic e:HEV

Honda Civic e:HEV oficjalnie. Hybryda z trzema silnikami trafi na polski rynek

CUPRA SUV 2024 - zapowiedź

CUPRA zapowiedziała kolejny model. Będzie dostępny w wersjach hybrydowych