w

Mercedes-AMG A 35 Sedan oficjalnie

Kompaktowy sedan Mercedesa doczekał się topowej wersji. Oto „35-tka” w pełnej okazałości!

Ta liczba nie jest oczywiście przypadkowa. Odmiana „45” jest zarezerwowana tylko dla hatchbacka i modelu CLA (Czterodrzwiowe coupe i w niedalekiej przyszłości Shooting Brake). Stylistyczne modyfikacje A 35 Sedan obejmują sportowe zderzaki, nakładki progowe, końcówki wydechu i delikatną lotkę na tylnej klapie. Całość dopełniają wieloramienne felgi. We wnętrzu znajdziemy natomiast sportowe fotele z logo AMG i bogate wyposażenie, w skład którego wchodzi system MBUX, rozbudowane multimedia, systemy bezpieczeństwa i szeroki zakres elektroniki pokładowej.

Z kolei pod maską umiejscowiono 2-litrowy, doładowany silnik generujący 302 KM. Cały potencjał trafia na obie osie – w zależności od poziomu przyczepności, napęd może sięgać proporcji 50:50. W przeniesieniu mocy pomaga 7-biegowa przekładnia automatyczna. Taki konfig umożliwia przyspieszanie do 100 km/h w zaledwie 4,9 sekundy. Prędkość maksymalna to ok. 250 km/h.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW M5 Competition vs Honda NSX vs Mercedes-AMG E 63 S – drag race (Video)

Jazda pod prąd – czołówka Camaro z furgonetką (Video)