w

Mercedes-AMG A 35 oficjalnie

Po debiucie normalnych wersji nowej generacji Klasy A przyszedł czas na te sportowe. Jako pierwsza debiutuje odmiana A 35.

Jest to przepustka do świata AMG. Pod względem stylistycznym wyróżnia się przeprojektowanymi zderzakami, nakładkami progowymi, wieloramiennymi felgami, spojlerem nad tylną klapą, dyfuzorem i dwiema końcówkami wydechu. We wnętrzu zagościły natomiast kubełkowe fotele, sportowa kierownica i aluminiowe nakładki na pedały.

Najważniejsze jest jednak serce. To 2-litrowa, doładowana jednostka generująca 306 KM i 400 Nm momentu obrotowego. Za przenoszenie jej potencjału na wszystkie koła (4MATIC) odpowiada 7-biegowa przekładnia automatyczna. Według danych uzyskanych od producenta, taka konfiguracja pozwala na rozpędzanie się do pierwszej setki w 4,7 sekundy i osiąganie 250 km/h.

Mercedes-AMG A 35 zostanie pokazany szerokiej publiczności w październiku na Salonie w Paryżu.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wymuszenie pierwszeństwa zakończone wjazdem do… przejścia podziemnego (Video)

Wyprzedzanie prawym, zajechanie drogi – groźny wypadek (Video)