w

M5 oraz M6 bez manualnych skrzyń

Świat idzie do przodu. Motoryzacja także. Coraz więcej sportowych samochodów ma jednostki zintegrowane z przekładniami automatycznymi.

bmw_m5_2015_2

Taki los czeka także BMW M5 i M6. Te dwa świetne modele bawarskiej marki słyną z niezwykłej skuteczności na drodze. Ich kolejne generacje będą oferowane wyłącznie z przekładniami automatycznymi. Czy to dobra decyzja? Na pewno są klienci, którzy postawiliby na manual, ale jest to wyraźna mniejszość, dlatego produkcja takich skrzyń byłaby po prostu nieopłacalna. Na automatyczne przekładnie decyduje się bardzo wiele osób, bo w przypadku BMW są to wyjątkowo dopracowane konstrukcje, które także potrafią dać dużo frajdy z jazdy (za pośrednictwem łopatek przy kierownicy). Nas ta decyzja ani nie dziwi, ani nie martwi. Doskonale wiemy, że bawarskie auta dalej będą wzorowo zachowywać się w każdych warunkach.

 

Źródło: WCF

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mazda opatentowała nowy silnik

Czy powstanie nowy Mercedes SEC?