w

Lexus IS 500 F Sport Performance. V8 przetrwało!

Lexus IS 500 F Sport 2023
Lexus IS 500 F Sport Performance. V8 przetrwało!

Sportowe wydanie japońskiego sedana klasy średniej premium doczekało się najnowszej generacji. Puryści będą szczęśliwi!

Lexus IS 500 F Sport Performance został oficjalnie przedstawiony – póki co na rodzimym, japońskim rynku. Nie wiadomo czy i kiedy trafi do innych państw. Wydaje się, że w Europie znalazłby sporą grupę fanów, ale normy emisji spalin skutecznie odstraszają producentów od oferowania takich pojazdów.

Pod względem stylistycznym jest oczywiście charakternie i elegancko zarazem. Pas przedni zdobył grill o nowej fakturze, który świetnie współgra z wąskimi reflektorami. Z tyłu natomiast znajdziemy lampy złączone listwą LED oraz cztery końcówki układu wydechowego (po dwie na stronę).

Lexus IS 500 F Sport Performance
Z tyłu pozostawiono cztery końcówki układu wydechowego

W oczy rzucają się także muskularne błotniki, pod którymi mieszkają felgi o dedykowanym wzorze. Summa summarum, japoński sedan prezentuje się naprawdę okazale – na pewno nie gorzej od niemieckich konkurentów.

Lexus IS 500 F Sport Performance – dane techniczne

Kluczowy pozostaje oczywiście układ napędowy. Oparto go na silnik 5.0 V8 znanym z poprzednika. To wolnossąca konstrukcja, która oddaje do dyspozycji użytkownika 475 koni mechanicznych oraz 535 niutonometrów.

Lexus IS 500 F 2023 engine
Pod maską wciąż mieszka silnik 5.0 V8, który generuje 475 koni mechanicznych

Ten spory potencjał trafia na oś tylną – aby tradycji stała się zadość. W całym procesie przenoszenia mocy na asfalt uczestniczy ośmiobiegowa przekładnia automatyczna. Warto podkreślić, że auto posiada mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu (Torsen).

Lexus IS 500 F Sport
Japonia otworzy zamówienia 25 sierpnia, ale początkowo zaoferuje jedynie 500 sztuk „First Edition”

Nie ma wątpliwości, że Lexus IS 500 F Sport Performance przyciągnie wielu klientów żądnych dużych emocji za kierownicą. Od 25 sierpnia będzie można zamawiać ten model w Japonii. Początkowo będzie to wersja „First Edition” ograniczona do 500 sztuk. Zimą można spodziewać się większej podaży.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Robert Kubica

Pierwszy trening przed Grand Prix Francji 2022. Robert Kubica za wiele nie pojeździł

CUPRA Formentor 2022

CUPRA może trafić do USA. Trwają analizy