w

Legendarne BMW M3 E30 Sport Evo i Mercedes 190E Evo II trafią na aukcję!

Tych samochodów chyba nikomu nie trzeba przedstawiać…

bmw_m3_e30_sport_evo

Oba modele na wiele lat zdominowały rywalizację w złotych czasach niemieckiej serii DTM i stworzyły solidne fundamenty dla swoich następców oznaczonymi emblematami „M” oraz „AMG”. Czerwone M3 Sport Evo z 1990 roku to jeden z zaledwie 600 limitowanych egzemplarzy – 2,5 litrowa, rzędowa „czwórka” osiągała moc 235 KM. Jak przystało na model homologacyjny, samochód zyskał wiele dodatków pozwalających na szybkie przekształcenie w maszynę do zwyciężania kolejnych wyścigów – warto wspomnieć m.in regulowany spoiler. Co ciekawe, pierwszy właściciel dodatkowo podrasował swoją „em-trójkę” u jednego z najlepszych tunerów BMW – AC Schnitzer, który odpowiada za zmodyfikowanie zawieszenia. Znajdujący się w świetnym stanie model ma udokumentowany przebieg 104 tysięcy kilometrów. Eksperci szacują, że cena wywoławcza może sięgnąć 115 tysięcy euro.

mercedes_190_evo_2

Odpowiedzią na bawarskiego sedana był Mercedes 190E EvoII. Co ciekawe, samochód pierwotnie był szykowany do rywalizacji w rajdach, ale po niekorzystnych dla Mercedesa zmianach w regulaminie zdecydowano się na odebranie wyścigowej korony z rąk BMW. Inżynierowie ze Stuttgartu poważnie podeszli do wyzwania – agresywny bodykit i ogromne spoilery miały pomóc w urwaniu kolejnych dziesiątych części sekundy z czasu okrążenia. Mimo to we wnętrzu dalej znajdziemy komfortowe dodatki znane z „normalnych” wersji modelu. Podobnie jak w przypadku BMW, także tutaj pod maską znajdziemy 235-konną jednostkę napędową. Samochód z przebiegiem zaledwie 41 tysięcy kilometrów zdaniem ekspertów również wyceniany jest na około 115 tysięcy euro – jak widać, dawna rywalizacja ma swoje odzwierciedlenie również dzisiaj…

 

Źródło: Motor1

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ford pracuje nad nowymi systemami bezpieczeństwa

Police Grappler Bumper, czyli nowy sposób na zakończenie policyjnego pościgu