w

Lamborghini Huracan EVO RWD – słabsze, ale lepsze

VW will not sell Ducati and Lamborghini
Ciekawe wieści od Volkswagena: Koncern nie sprzeda Lamborghini i Ducati, Audi przejmie kontrolę nad BentleyemCiekawe wieści od Volkswagena: Koncern nie sprzeda Lamborghini i Ducati, Audi przejmie kontrolę nad Bentleyem

Supersamochody Lamborghini od zawsze imponowały osiągami i właściwościami jezdnymi. Niektórzy zaczęli jednak dostrzegać, że konkurenci zaczynają tworzyć bardziej emocjonujące modele.

I właśnie dlatego Włosi postanowili uzupełnić swoją gamę Huracanem EVO RWD. Jak sama nazwa wskazuje, nowa wersja dysponuje napędem na tylną oś. Jednocześnie straciła trochę koni – ma ich teraz 610. Przypomnijmy, że EVO AWD ma 30 KM więcej, ale w tym przypadku nie gra to specjalnej roli. Pamiętajmy, ze to wciąż absurdalnie duża moc, z którą muszą poradzić sobie jedynie dwa koła.

V10 o pojemności 5,2 litra zostało zintegrowane z 7-biegowym automatem i to jedyna skrzynia, którą można otrzymać. Warto dodać, że samochód został odchudzony – teraz waży 1389 kg, czyli 33 kg mniej. Pierwszą setkę można zobaczyć po 3,3 sekundy, a 200 km/h po 9,3 sekundy. V-max to natomiast 325 km/h. Tu jednak liczy się coś innego – śmiałość do poślizgów. Auto ma zapewniać więcej emocji i RWD z pewnością na to wpływa.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dakar 2020: wyniki trzeciego etapu

Sprzedaż nowych aut w Polsce w 2019 roku – Top 30