w

Lamborghini Centenario zadebiutuje w Genewie?

Z okazji zbliżającej się setnej rocznicy urodzin założyciela marki, Ferrucio Lamborghini’ego, marka szykuje coś „ekstra”.

lamborghini_veneno_roadster_3

Podczas niedawnego wywiadu szef „Lambo”, Stephan Winkelman, potwierdził obecność wyjątkowej konstrukcji na przyszłorocznych targach w Genewie. Zgodnie z jego zapewnieniami, Centenario ma znacząco różnić się od Aventadora i Huracana. Nowe Lamborghini będzie wyróżniało się urzekającą stylistyką, ale ma być mniej agresywne od dotychczas oferowanych modeli. Samochód ma być wyprodukowany w limitowanej liczbie egzemplarzy (prawdopodobnie 20) i łączyć w sobie tradycję z nowoczesnością. Za plecami kierowcy ma pracować potężne, 6.5 litrowe V12 rozwijające moc 760 KM, co w połączeniu z niską masą własną ma pozwolić na osiągnięcie pierwszej „setki” już po 2,5 sekundy. Czekamy!

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Plany Mitsubishi

Volvo S90 oficjalnie