w

Kultowy Ford Mustang GT350 Shelby na sprzedaż!

Tym razem prezentujemy Wam model już kultowy, jednakże wcale nie tak drogi, jak wiele innych superaut. Może dlatego, że chodzi o produkt amerykański, a nie włoski…

ford_mustang_shelby_gt350_for_sale_7

Oto Mustang Shelby GT350 z 1969 roku, choć na jego numerze VIN widnieje 1970, co wiąże się z tym, że Ford zezwolił Shelby’emu zmienić tę istotną liczbę na tabliczce. Przypomnijmy, że właśnie w 1969 roku firmy zakończyły współpracę. Prezentowany egzemplarz to jedna z 789 ostatnich sztuk posiadających nadwozie pierwszej generacji. Pod jego długą maską znajdziemy benzynowe V8 o pojemności 5,8 litra generujące 290 KM, które trafiają na tylną oś za pośrednictwem 4-biegowego automatu. Auto jest w pełni oryginalne. Warto dodać, że to ostatni model z tamtej epoki, ponieważ firmy Shelby i Ford rozpoczęły ponowną współpracę dopiero w 2005 roku, czyli cztery generacjie Mustanga później. Prezentowany GT350 trafił na sprzedaż i jego cena to około 100 tysięcy dolarów.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lamborghini Sesto Elemento na sprzedaż za ogromną sumę

Audi SQ5 – nowe informacje