w

Ktoś zapłacił niemal 40 tysięcy złotych za to coś. Ni to Ferrari, ni to Chevrolet

Nieudana replika Ferrari
Ktoś zapłacił niemal 40 tysięcy złotych za to coś. Ni to Ferrari, ni to Chevrolet

Pomysły domorosłych tunerów bywają różne, ale naprawdę rzadko pozwalają odzyskać choćby połowę zainwestowanych pieniędzy.

Ten przypadek wydaje się wyjątkiem. Ktoś zapłacił niemal 40 tysięcy złotych za to coś. Potwierdza to eBay, gdzie znalazło się ogłoszenie z tym samochodem w roli głównej. Aż trudno w to uwierzyć. Wyrzucone pieniądze? Dla większości fanów motoryzacji na pewno tak.

Chevrolet Camaro Ferrari replica
Za bazę posłużył Chevrolet Camaro z 1985 roku

Zacznijmy od tego, że pierwotnie był to Chevrolet Camaro z 1985 roku. Samochód całkiem fajny, który dziś w oryginale może być niezłą propozycją dla początkującego kolekcjonera amerykańskich coupe. Ktoś stwierdził jednak, że przerobi swój egzemplarz.

Ni to Chevrolet, ni to Ferrari

Co ciekawe, to body kit znany jako K1 Evoluzione. Krótko mówiąc, ktoś go wymyślił, choć nie wiadomo po co. Nie nawiązuje do żadnego konkretnego modelu Ferrari, ale widać, że jego projekt był inspirowany włoską marką. Każdy widzi, jakie są tego skutki.

Ferrari replica, Chevy based
Nowy nabywca zapłacił 10 tysięcy dolarów. Gratulujemy…

Nic tu do siebie nie pasuje. Nowy pas przedni z charakterystycznymi reflektorami i „uśmiechniętym” zderzakiem ma się nijak do reszty. Jeżeli chodzi o tył, to klapa jest spłaszczona, jak w Ferrari Testarossa, ale kształt lamp nawiązuje do nowszych modeli. Trzeba być naprawdę bardzo pijanym, by stwierdzić, że to Ferrari.

Mimo tego, ktoś zdecydował się na zakup. No cóż, każdy robi z własnymi pieniędzmi to, co zechce. Można jednak podejrzewać, że nowy nabywca trochę przepłacił…

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW Z8 na sprzedaż

To piękne BMW Z8 może być Twoje! Potrzebujesz tylko kilkuset tysięcy złotych…

BMW M5 CS vs Porsche Taycan Turbo

BMW M5 CS i Porsche Taycan w bezpośrednim starciu. Bawarka zrobiła „papa” powyżej 200 km/h (wideo)