w

Kolejne modele R od Volkswagena?

Sukces Golfa R sprawił, że producent z Wolfsburga poważnie rozważa znaczne poszerzenie swojej oferty mocnych wariantów. Które z modeli w przyszłości będą występować w topowej wersji R?

vw_golf_r400_concept

Według wstępnych informacji największe szanse na to mają Polo oraz Passat. Wiele mówi się też o rychłym debiucie Golfa R w wersji Variant, którego prototyp od czasu do czasu jest wyłapywany przez samochodowych paparazzi w czasie testów na Nurburgringu. Zapewne w przyszłości swoich wariantów R doczekają się również pozostałe modele niemieckiego producenta – te większe prawdopodobnie będą wykorzystywać silniki sześciocylindrowe, w zależności od potrzeb w wersji z turbodoładowaniem lub bez. Jak widać, Volkswagen nieco pozazdrościł Audi, BMW czy Mercedesowi, które są znane z palety pełnej ostrych wariantów. Naszym zdaniem to krok w dobrą stronę, dlatego z niecierpliwością czekamy na efekty pracy inżynierów.

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Volkswagen Golf GTI CamShaft

Kia GT trafi do produkcji!