w

Klasa S od Mansory. Przyspiesza, jak Aventador

Mercedes-AMG S 63 E Performance
Klasa S od Mansory. Przyspiesza, jak Aventador

Flagowa, najmocniejsza limuzyna niemieckiej marki trafiła w ręce znanego, odważnego tunera. Efekty mówią same za siebie. Nie ma miękkiej gry!

Klasa S od Mansory to potwierdzenie tezy, że od przybytku głowa nie boli. Trudno wyobrazić sobie bardziej dosadne połączenie blichtru i luksusu z mocą i wulgarnością. Wbrew pozorom, to bardzo pożądana mieszanka, która budzi respekt.

Zacznijmy od tego, że bazą do powstania tego projektu jest Mercedes-AMG S 63 E Performance, czyli topowa odmiana napędowa skrywająca układ hybrydowy typu plug-in. Warto dodać, że to jednocześnie najszybsza „S-ka” w historii.

Klasa S od Mansory

Wspomnianą wulgarność uwydatnia body kit, w skład którego wchodzą dokładki do zderzaków, zmodyfikowany grill, maska z wlotami powietrza, nakładki progowe, ogromny dyfuzor i dwie lotki z tyłu.

Spore grono konserwatywnych fanów Mercedesa stwierdzi, że to gruba przesada, ale istnieją również tacy, którzy docenią złamanie ekskluzywności na rzecz stylistycznej agresji. Takie wschodnie motywy są naprawdę często doceniane przez klientów, mimo że przeczą pierwotnemu wizerunkowi auta.

Klasa S od Mansory
Mercedes-AMG S 63 E Performance

Warto zwrócić uwagę na połączenie kolorystyczne. Pastelowa szarość uzupełniona czernią to motyw znany z samochodów sportowych. Na dużej limuzynie wygląda nieco gorzej, ale skutecznie zwraca na siebie uwagę. A o to przecież chodzi.

>Mercedes-AMG GT 63 S E Performance – test, cena, dane techniczne, opinie

Przypomnijmy, że seryjny egzemplarz oferuje układ PHEV oparty na czterolitrowym, podwójnie doładowanym V8 uzupełnionym jednostką elektryczną. Łączny potencjał tego zestawu to 791 koni mechanicznych i 1430 niutonometrów.

Klasa S od Mansory proponuje jeszcze większe wartości. Użytkownik ma do dyspozycji 868 koni mechanicznych i 1490 niutonometrów, co nawet w tak dużej limuzynie stanowi ogromną siłę.

Klasa S od Mansory
Mercedes-AMG S 63 E Performance

Potwierdzają to wybitne osiągi. Mercedes-AMG S 63 E Performance Mansory przyspiesza do setki w 2,8 sekundy i potrafi pędzić 318 km/h. Są to rezultaty zbliżone do tych dostępnych w Lamborghini Aventador.

A mówimy przecież o dużej limuzynie zapewniającej bardzo wysoki komfort i mnogość systemów wpływających na jakość jazdy. To prawdziwie luksusowy model o sportowych osiągach. Szkoda tylko, że nie wygląda nieco bardziej elegancko.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

INEOS Grenadier Quartermaster

Ineos Grenadier Quartermaster już w produkcji. Na drogach za miesiąc

Nowa Lancia Ypsilon

Nowa Lancia Ypsilon coraz bliżej. Oto oficjalna zapowiedź