w

Kierowca „Seja” przesadził na zaśnieżonej drodze: Skończyło się czołówką (Video)

Czołówka na zaśnieżonej drodze
Kierowca "Seja" przesadził na zaśnieżonej drodze: Skończyło się czołówką (Video)

Noworoczny śnieg pojawił się już w różnych zakątkach kraju. Kierowcy powinni więc jeździć znacznie ostrożniej.

Asfalt przykryty dużą warstwą białego puchu uniemożliwia zachowanie właściwego poziomu przyczepności. Zdjęcie nogi z gazu jest zatem wskazane, podobnie jak korzystanie z odpowiednich opon zimowych, które zminimalizują ryzyko utraty panowania nad autem.

Brak kontroli i czołówka

Ten kierowca nie poradził sobie z zimową aurą. Najpewniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Momentalnie wpadł w poślizg i nie zdołał już przywrócić kontroli nad swoim Seicento. Osoba jadąca z przeciwka dostrzegła zagrożenie, ale nie mogła zrobić nic poza wyhamowaniem.

Czołówka w Seicento
Kierowca Seicento stracił panowanie nad pojazdem

Nie było bowiem miejsca na jakąkolwiek inną reakcję. Niestety, doszło do zderzenia czołowego, ale przy stosunkowo niskiej szybkości, bo jeden z samochodów stał już w miejscu. Obaj uczestnicy zdarzenia zdołali opuścić kabiny o własnych siłach.

Trudne warunki – noga z gazu

Gdy pogoda utrudnia jazdę, należy zachować wysoki poziom ostrożności i jechać spokojniej. Pamiętajmy, że wtedy mamy zazwyczaj nieco więcej czasu na reakcję, co może pomóc w ograniczeniu bądź uniknięciu poważnych konsekwencji. Gdyby w tym przypadku oba auta jechały z wysokimi prędkościami, to mogłoby dojść do tragedii.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hyperscreen Mercedes

Hyperscreen zrewolucjonizuje kokpity – Mercedes wprowadza nową generację systemu MBUX (Video)

Kubica High Class Racing

Niespodzianka! Kubica pojedzie bolidem LMP2 w wyścigu długodystansowym. Jeszcze w tym miesiącu!