w

KIA EV9 nadjeżdża. Za kilka dni poznamy wersję koncepcyjną

KIA EV9 Concept teaser
KIA EV9 nadjeżdża. Za kilka dni poznamy wersję koncepcyjną

Południowokoreańska marka zapowiedziała debiut nowego modelu. Jak można się domyślać, będzie skrywał napęd w pełni elektryczny.

Do sieci trafił właśnie oficjalny teaser, który wstępnie zdradza, czego możemy spodziewać się po przyszłym debiutancie. KIA EV9 Concept zostanie zaprezentowana 11 listopada. Duże prawdopodobieństwo, że będzie dzielić podzespoły z Hyundaiem IONIQ 7, który również jest przed swoją oficjalną premierą.

To będzie flagowy elektryczny SUV tego producenta. Samochód z pewnością otrzyma różne warianty konfiguracji napędowej. Należy spodziewać się wersji dwusilnikowej z napędem na obie osie. Może ona oferować ponad 300 koni mechanicznych. Duży zasięg ma zapewniać bateria, której pojemność będzie sięgać 100 kWh.

Jeden z kilku elektrycznych modeli

Duże prawdopodobieństwo, że koncept będzie bardzo zbliżony stylistycznie do wariantu produkcyjnego. Zapowiedź graficzna ujawnia pudełkowate kształty, które mogą również sugerować słuszne gabaryty pojazdu. Podejrzewamy, że KIA EV9 będzie mieć około pięciu metrów długości oraz mniej więcej dwie tony masy własnej. We wnętrzu mogą pojawić się trzy rzędy siedzeń dla siedmiu osób.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kia Worldwide (@kia.worldwide)

Koreańczycy zamierzają zaprezentować do 2027 roku aż siedem elektrycznych samochodów. Pierwszym był EV6, który zadebiutował kilka miesięcy temu. Większość z nich (A może nawet wszystkie) skorzysta z platformy E-GMP, która została przystosowana do elektrycznych układów napędowych. Klienci stawiają coraz śmielej na crossovery, dlatego takie nadwozia powinny dominować w przyszłej flocie aut elektrycznych południowokoreańskiej marki.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mitsubishi Outlander Evolution 2022

Mitsubishi Outlander EVO? To byłoby coś!

Mitsubishi Galant AMG Type 1 na sprzedaż

Mitsubishi Galant AMG Type 1. To seryjny model, o którego istnieniu większość nie wie