w

Kamper na bazie… przegubowego autokaru (Video)

Pomysły na kampera są skrajnie różne. Najczęściej wykorzystuje się pojazdy dostawcze, które otrzymują specjalną „dobudówkę” mieszkalną.

Istnieją też pojazdy ciężarowe zaprojektowane od podstaw w zgodzie z tym przeznaczeniem. Nie brakuje również pick-upów uzupełnionych kompaktowymi zabudowami. Ten projekt przebija jednak wszystkie dotychczasowe – przynajmniej pod względem wyobraźni autorów.

Ta ośmioosobowa rodzina korzysta z… przegubowego autokaru zbudowanego na modelu firmy Prevost. Na aż pięciu osiach zmieściło się nadwozie skrywające kuchnię, salon, pokoje, łazienkę i małą salę kinową. Wnętrze nie emanuje klasą premium, ale widać, że jest tam wszystko podporządkowane codziennej użyteczności i nikt nie miał zamiaru błyszczeć przed kamerami. Prowadzenie takiego pojazdu wymaga jednak sporych umiejętności – gołym okiem widać, że jest dłuższy niż europejski TIR.

https://www.youtube.com/watch?v=PbaaTlpL4mM

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozpędzony Leopard vs auto osobowe – szybki nokaut (Video)

20-dniowe Audi RS Q8 i… lądowanie w kanale