w

Jedyny taki Rolls Royce Phantom. Czy klient był rybakiem?

Rolls Royce Phantom Inspired by Cinque Terre
Jedyny taki Rolls Royce Phantom. Czy klient był rybakiem?

Ekscentryczni milionerzy lubią unikatowe dobra materialne, które podkreślają ich status społeczny. Wśród nich są oczywiście luksusowe samochody.

Oto jeden z przykładów takich pojazdów. To Rolls Royce Phantom w wyjątkowej specyfikacji. Zgodnie z założeniami i oczekiwaniami klienta, powstał tylko jeden egzemplarz i nie przewiduje się kolejnych. Można? Za pieniądze da się wszystko.

Najbardziej intrygują jednak motywacje oraz inspiracje związane z powstaniem tego auta. Dlaczego? Są bowiem związane z wioskami rybackimi. Takie miejsca raczej nie kojarzą się z bogactwem, blichtrem i chromem, tylko hałasem, mewami i specyficznym zapachem związanym z połowami.

Unikatowy Rolls Royce Phantom

Ten model jest już sam w sobie wyjątkowy ze względu na luksus, jaki oferuje oraz monumentalną stylistykę. To jednak za mało, by usatysfakcjonować wymagającego klienta. Przejdźmy więc do rzeczy. Oto Rolls Royce Phantom Inspired by Cinque Terre.

Już sam lakier budzi duże skojarzenia. Liguryjski błękit został uzupełniony barwami jaśminowymi i granatowymi. Są tu nawet okleiny przedstawiające kiście winogron. Jeszcze więcej dzieje się we wnętrzu brytyjskiej limuzyny.

Rolls Royce Phantom Inspired by Cinque Terre
Rolls Royce Phantom Inspired by Cinque Terre

W kabinie dominują dwa odcienie skóry: Grace White i Navy Blue. Na panelach drzwiowych pojawiły się niezwykłe grafiki nawiązujące do włoskiej riwiery oraz wiosek rybackich. Podobne nawiązania można znaleźć na nakładkach progowych.

>Rolls-Royce La Rose Noire Droptail. Piękna, luksusowa mydelniczka

Kolejnym dziełem sztuki jest podsufitka, która zawiera aż 14 338 szwów. Ich wzór przedstawia mapę Włoch. Nie zabrakło oczywiście słynnych gwiazd, które po zmroku świecą.

Rolls Royce Phantom Inspired by Cinque Terre
Rolls Royce Phantom Inspired by Cinque Terre

Na moment wróćmy jeszcze do nazwy. Cinque Terre to Pięć Krain. Tak określa się wioski osadzone na klifach w Ligurii. Są to Corniglia, Manarola, Monterosso, Riomaggiore oraz Vernazza. Podejrzewamy, że nabywca jest silnie związany z tym regionem, ale raczej nie pracuje jako rybak. Nie można jednak wykluczyć, że historia jego rodziny ma powiązania z tym biznesem.

Phantom ma już duży bagaż rynkowych doświadczeń, ale wciąż imponuje swoją stylistyką. W zeszłym roku przeszedł niewielką aktualizację, która zaowocowała nowym grillem, felgami i technologią laserową reflektorów.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ferrari 812 Superfast Novitec 2023

Ferrari 812 Superfast Novitec 2023. Gdy jest szeroko, ale ma być szerzej

RAM 5500 Camper

Turystyczny pick-up dla wybrednych. Ogromny diesel pasuje idealnie