w

Jakimi samochodami jeżdżą najbogatsi ludzie na świecie? Musk, Gates, Bezos i inni…

Auta najbogatszych ludzi
Jakimi samochodami jeżdżą najbogatsi ludzie na świecie? Musk, Gates, Bezos i inni...

Najzamożniejsi ludzie na tej planecie mają ogromny wpływ na stan wielu gospodarek. Łączny majątek pierwszej dziesiątki to około tysiąc miliardów.

Nie jest więc tajemnicą, że tacy ludzie mogą sobie pozwolić na wszystko, co najdroższe. Ich możliwości nie mają limitów. No może jedynie poza tymi technologicznymi. A jakimi samochodami jeżdżą najbogatsi ludzie na świecie?

Nie ma jednego modelu czy nawet rodzaju, który przypisany jest do tej grupy nabywców. Nie jest tajemnicą, że każda z tych postaci posiada sporą liczę aut – nie tylko firmowych. Warto jednak wyróżnić kilka aut, które są posiadaniu takich biznesmenów, jak Musk, Bezos, Gates i inni.

Zacznijmy jednak od chińskiego podwórka. Jack Ma, czyli jedna z najbardziej wpływowych postaci z Azji jeździ na co dzień… Rowie RX-5. To zwykły, popularny SUV. Chiński miliarder nie lubi szastać pieniędzmi na prawo i lewo. Woli jeździć na rowerze i uczyć się języków.

Z kolei Phil Knight zajmujący 19. miejsce wśród najbogatszych na świecie, korzysta z możliwości, jakie daje najnowsze Audi R8, czyli flagowy sportowiec marki z Ingolstadt. Przed Knightem uplasował się MacKenzie Jewett, który podróżuje Bentleyem Continentalem. Z kolei filantrop, Michael Bloomberg również jeździ Audi R8, ale widziany jest także Chevroletem Suburbanem. Znajdujący się przed nim w rankingu Ma Huateng jeździ natomiast Volvo S90 z przedłużonym rozstawem osi.

Elon Musk McLaren
Elon Musk już jako młody chłopak jeździł McLarenem F1

Przejdźmy jednak do pierwszej piątki. Mark Zuckerberg był niejednokrotnie widziany w Pagani Huayra, ale zdarza się, że jeździ… Hondą Jazz. Bill Gates, który jest czwarty w rankingu ma w swoim garażu takie tuzy, jak Porsche 929. Prowadzi jednak okazjonalnie. Na trzecim miejscu znajduje się Bernard Arnault korzysta z opancerzonego BMW Serii 7. A czym jeździ Elon Musk? Jednym z jego najpopularniejszych aut jest McLaren F1, ale jeździ także Teslami. Najbogatszy człowiek na świecie, czyli Jeff Bezos jest fanem motoryzacji. Nie dziwi więc, że ma dużo egzotycznych maszyn, wśród których znajdziemy Koenigsegga CCX-R i Bugatti Veyron. Pełne zestawienie zdradza to nagranie:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Samochód za 40 000 zł 2021

Jakie auto kupić za 40 tysięcy złotych (2021): hatchback, sedan, kombi, diesel, benzyna, LPG

Elektryczne Volvo XC40 ceny

Elektryczne Volvo XC40 Recharge P8 – polski cennik, dane techniczne