w ,

Jak czyścić kaski motocyklowe? Oto sprawdzone metody

Jak czyścić kask motocyklowy
Jak czyścić kaski motocyklowe? Oto sprawdzone metody

Kask motocyklowy, podobnie jak motocykl i inne elementy wyposażenia, wymaga właściwej i regularnej pielęgnacji.

Staranne usuwanie brudu pomoże nie tylko utrzymać dobry stan wizualny, ale również techniczny. Czego używać do czyszczenia skorupy i wnętrza kasku? Przedstawiamy kilka łatwych i sprawdzonych metod.

Jak czyścić kask do motocykla – praktyczne porady

Wiele osób rezygnuje z częstego czyszczenia kasku w obawie przed uszkodzeniem pozornie delikatnych elementów. Jest to mylne przekonanie – dobre kaski motocyklowe to kaski zadbane. Wszelkie zanieczyszczenia zbierające się na skorupie i we wnętrzu należy regularnie usuwać. W ten sposób kask przez długi czas zachowa wszystkie swoje właściwości, a Ty skutecznie zapobiegniesz nieestetycznym odbarwieniom.

Pamiętaj, że do mycia kasków nie wolno używać agresywnych środków czyszczących np. odtłuszczaczy czy płynów do mycia szyb. Mogą one źle oddziaływać na lakier pokrywający skorupę oraz materiał, z którego została wykonana. W przypadku wizjera tego typu środki mogą prowadzić do zmiękczenia materiału i zmatowienia. Wszelkie zarysowania staną się jedynie bardziej widoczne.

Pamiętaj, aby do czyszczenia nie używać twardych szczotek i nie szorować na siłę. Takie czynności doprowadzą do porysowania, a w konsekwencji przyspieszą proces zużywania się i niszczenia kasku. Jeśli swój kask będziesz czyścił w odpowiedni sposób i z wykorzystaniem dedykowanych środków czyszczących – śmiało możesz to robić kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt razy w sezonie.

Chemia motocyklowa – środki do czyszczenia kasków

Wszelkie produkty przeznaczone do pielęgnacji skorupy, wizjera czy wyściółki są uniwersalne, a więc przeznaczone do każdego typu kasków. Warto stawiać na sprawdzone marki, do których z pewnością należy niemiecki producent środków do czyszczenia motocykli i odzieży motocyklowej – firma S100. Sprawdźmy, co ma w swojej ofercie!

Chusteczka do kasku
Chusteczka czyszcząca S100 Visor & Helmet Cleaner — świetna do czyszczenia każdego profesjonalnego kasku motocyklowego!

W czasie podróży i do codziennego użytku można stosować uniwersalne chusteczki czyszczące do kasku S100 Visor & Helmet. Wyczyścisz nimi skorupę, szybkę oraz lusterka i reflektory. Nie zostawiają smug i nie powodują zarysowań.

Preparat do czyszczenia kasku
Preparat do czyszczenia wizjera i skorupy kasku S100 Visor & Helmet Cleaner (100ml)

Warto zaopatrzyć się również w preparat do czyszczenia skorupy i wizjera Visor & Helmet Cleaner sprzedawany w opakowaniu o pojemności 100 ml. Jest bardzo wydajny i dobrze usuwa nawet trudne zabrudzenia.

Środek do czyszczenia wnętrza kasków S100  (300 ml)
Środek do czyszczenia wnętrza kasków S100 (300 ml)

Oczywiście nie można zapomnieć o wnętrzu kasku. W przypadku wypinanej wyściółki wystarczy ją wyjąć i wyprać. Jeśli masz kask bez wypinanego wnętrza – użyj specjalistycznego środka. Sprawdzi się tu Helmet Interior Cleaner od S100.

Najlepsze kaski motocyklowe i środki do pielęgnacji – gdzie ich szukać?

Używanie profesjonalnego środka do czyszczenia wnętrza kasku często nie wymaga wypinania wyściółki, co znacznie przyspiesza zabieg. Nawet usuwanie głębokich zabrudzeń – w tym kurzu i potu – nie sprawia najmniejszego problemu. Jest to rozwiązanie idealne do regularnej pielęgnacji kasku, zapewniające utrzymanie należytej czystości, higieny i świeżości.

Szukając sprawdzonych preparatów do czyszczenia skorupy, wyściółki czy wizjera warto zajrzeć na stronę Dobrych Sklepów Motocyklowych. Portal tworzy szeroką bazę wiedzy, a artykuły i poradniki są kierowane zarówno dla początkujących motocyklistów, jak i bikerów z wieloletnim stażem. Znajdziesz tam wiele inspiracji, profesjonalne recenzje nowych sprzętów oraz garść wskazówek dotyczących pielęgnacji akcesoriów motocyklowych.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kolizja młodego kierowcy przed skrzyżowaniem

Zielony listek był uzasadniony. Kierowca nie potrafił hamować i doprowadził do kolizji (wideo)

Volvo EX90 2023

Volvo EX90 bez tajemnic. Następca XC90 jest elektryczny i najbezpieczniejszy w historii marki