w ,

Garaż drewniany czy blaszany – co lepiej wybrać?

Garaż drewniany czy blaszany
Garaż drewniany czy blaszany – co lepiej wybrać?

Postawienie garażu na prywatnej posesji to doskonały sposób, aby zyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Inwestycja w garaż przydaje się także po zakupie samochodu osobowego – dzięki temu można ochronić pojazd przed oddziaływaniem niekorzystnych warunków pogodowych. Sprawdź, które rozwiązanie wybrać: garaż drewniany czy blaszany? Dokonaj rozsądnego wyboru!

Garaże blaszane vs drewniane – różnice

Najpopularniejsze konstrukcje garażowe to przede wszystkim modele drewniane oraz blaszane. Te pierwsze wyróżniają się wytrzymałością, ponadczasowym designem oraz stabilnością. Atutem blaszanych garaży jest głównie niska cena, a także brak konieczności cyklicznej konserwacji.

Zdecydowanie warto rozważyć możliwość postawienia garażu drewnianego. Przykładem konstrukcji, która zasługuje na szczególną uwagę, jest model TULI19 od firmy Sodas. Taki garaż świetnie sprawdzi się na prywatnej działce do parkowania auta lub przechowywania narzędzi ogrodowych.

Na co zwrócić uwagę, wybierając garaż drewniany?

Zakup drewnianego garażu wymaga wcześniejszej weryfikacji modeli dostępnych w sprzedaży. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o nabyciu drewnianego garażu, koniecznie przejrzyj konstrukcje dostępne na stronie: https://domki-sodas.pl/68-garaze. W trakcie porównywania poszczególnych modeli warto wziąć pod uwagę kilka parametrów:

  • rodzaj dachu – jednospadowy lub dwuspadowy,
  • powierzchnię użytkową garażu,
  • liczbę pomieszczeń,
  • cenę,
  • możliwość zaadaptowania poddasza,
  • wysokość sufitu.

To podstawowe parametry, które pomogą Ci dopasować idealną konstrukcję garażową do swoich potrzeb. Drewniane garaże najczęściej wymagają też okresowej impregnacji. Z tego względu warto sprawdzić rodzaj drzewa wykorzystanego do stworzenia konstrukcji.

Drewniany garaż – jak można go wykorzystać?

Sposobów na adaptację garażu drewnianego jest mnóstwo. Ciekawą opcją jest garaż dwustanowiskowy EDWARD wykonany z drewna świerkowego. Taki model świetnie sprawdzi się na posesji domu jednorodzinnego – nie tylko do parkowania aut, ale też np. do przechowywania rowerów.

Kilka sposobów praktycznego wykorzystania drewnianych garaży to:

  • drewutnia,
  • składzik na narzędzia ogrodowe,
  • warsztat do majsterkowania,
  • i wiele innych.

Najczęściej jednak garaże drewniane stanowią połączenie miejsca do parkowania samochodów (szczególnie zimą), a także składzik. To także miejsce, gdzie można bezpiecznie schować poduszki z kompletu wypoczynkowego z tarasu, np. w razie ulewnego deszczu.

Ile kosztują drewniane garaże?

Cena zakupu i montażu drewnianego garażu może wynieść średnio od 16 do 40 tys. złotych. Całkowite koszty związane z postawieniem takiej konstrukcji są uzależnione od powierzchni użytkowej, wysokości sufitu oraz zastosowanych rozwiązań technologicznych. Jeśli wybierzesz garaż z bramą segmentową, zapłacisz znacznie więcej niż za konstrukcję z drzwiami drewnianymi.

Precyzja wykonania i trwałość garaży drewnianych jest adekwatna do ceny. Zdecydowanie warto zastanowić się nad inwestycją w taką konstrukcję. To dobry wybór, szczególnie jeśli cenisz sobie ponadczasowy design i wytrzymałość ścian garażowych.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW Serii 5 Touring G61

BMW Serii 5 Touring G61. Tak może wyglądać bawarskie kombi

BMW M3 Touring G-Power

BMW M3 Touring G-Power. Bóbr i żółw ninja w jednym