w

Ford Figo

Są na świecie miejsca, w których motoryzacja wygląda nieco inaczej niż w USA czy Europie. Takim miejscem są np. Indie. Wielu producentów specjalnie na potrzeby tamtejszego rynku tworzy inne modele.

 

 Dobrym przykładem może tu być Ford, który zdecydował się na stworzenie Figo – miejskiego samochodu, który ma rywalizować o klienta z Dacią Logan. Z zewnątrz auto czerpie garściami z obecnego nurtu stylistycznego marki, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że proporcje nie są najlepsze… Linia auta przypomina poczciwą Mazdę 121.

 

Auto bazuje na modelu Ka, więc nie jest specjalnie duże. W Indiach nie ma zbyt rygorystycznych wymogów bezpieczeństwa, dlatego trudno też oczekiwać wielu systemów i genialnych wyników testów zderzeniowych. W gamie pojawią się dwie jednostki benzynowe (1,2 i 1,3 litra) oraz jeden diesel (1,5 litra). Cena nie jest jeszcze znana.

 

Źródło: WCF

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mercedes V-Class Edition 1

Produkcyjna wersja Kii GT4 Stinger jeszcze w tym roku