w

Fiat Punto po kolejnym face liftingu

Gamę modelową Fiata stopniowo zapełniają 500-tki w przeróżnych odmianach nadwoziowych. Jednym z ostatnich „niechcianych” aut jest Punto, które wkrótce zakończy swój żywot.

fiat_punto_face_lifting_2014_1

Włoska marka zdecydowała się właśnie na ostatni lifting tego modelu, który konstrukcyjnie pochodzi z 2005 roku, kiedy to zadebiutowało Grande Punto. Auto przeszło sporą metamorfozę stylistyczną, czego dowodem jest pas przedni poskładany z zupełnie innych klocków. Zmieniły się reflektory, maska i grill. Z tyłu natomiast pojawiły się lampy z nowym wypełnieniem i przeprojektowany zderzak.

fiat_punto_face_lifting_2014_3

Pod maskę Punto po face liftingu trafią dwie jednostki benzynowe (1.2 68 KM i 1.4  90 KM) oraz jeden diesel o pojemności 1,3 litra w dwóch wariantach (76 i 93 KM). Wszystkie silniki współpracują ze skrzynią manualną o pięciu przełożeniach.

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Porsche Macan z pakietem Sport Design

Lamborghini 5-95 Zagato