w

Dostał w spadku zamurowany garaż. Nie mógł uwierzyć w to, co zastał w środku! (wideo)

Zamurowany garaż
Dostał w spadku zamurowany garaż. Nie mógł uwierzyć w to, co zastał w środku! (wideo)

Takie historie mają zazwyczaj miejsce w Stanach Zjednoczonych. Tym razem jednak jest to Ukraina.

Młody mężczyzna dostał w spadku zamurowany garaż. Przepisał mu go dziadek, który nie dzielił się informacjami na temat tego obiektu. Przedostanie się do środka było możliwe tylko przez wąskie okienko.

Barn find - Ukraina
Wyburzanie ściany nie trwało długo. Okazało się, że było warto

Nowy właściciel postanowił jednak wyburzyć ścianę, by dokładnie sprawdzić, z czym ma do czynienia. Po mniej więcej dwóch godzinach pracy wszystko stało się jasne. Nie mógł uwierzyć w to, co zastał w środku.

Prawdziwa gratka dla kolekcjonerów!

Jego oczom ukazała się Toyota Mark II – japoński samochód, który był popularny na rodzimym rynku. Na Ukrainie trudno było spotkać jakąkolwiek Toyotę w latach 80., a co dopiero model z nieco wyższej półki.

Toyota Mark II Barn Find
Pod warstwami kurzu znajdowała się Toyota Mark II, która spędziła 23 lata w zamknięciu

Ówczesny właściciel sprowadził ją na własną rękę – jako nową. Można więc podejrzewać, że był to zamożny człowiek. Po jakimś czasie zdecydował się na ukrycie auta, choć nie jest w pełni jasne, co go do tego skłoniło. Duże prawdopodobieństwo, że musiał wyjechać lub charakter jego pracy nie pozwalał na rzucanie się w oczy.

Toyota Mark II engine
Pod maską znajduje się silnik diesla generujący 72 konie mechaniczne

Pod maską tego sedana znajduje się silnik Diesla o pojemności 2,2 litra i mocy 72 koni mechanicznych. To prosta i bardzo trwała jednostka, która bez problemu zniesie bardzo wysokie przebiegi. Można stwierdzić, że ten egzemplarz został ledwo dotarty, bo w chwili odkrycia licznik wskazywał zaledwie 84 tysięce kilometrów.

Stan oryginalny

Co równie ważne, samochód nie zdradzał przesadnych śladów użytkowania. Wymagał odświeżenia i pielęgnacji. Warto dodać, że miał założone fabryczne opony i klocki. Co więcej, nigdy wcześniej nie był poprawiany lakierniczo. To o tyle zaskakujące, że wszystkie blachy były w dobrym stanie. Widać, że garaż dobrze izolował pojazd od świata zewnętrznego, choć kurz i wilgoć na pewno dawały się we znaki.

Taki oryginał jest czymś naprawdę niezwykłym. Auto ma już na pewno nowego właściciela, który trzyma je we właściwych warunkach. Raczej nie będzie już nigdy ukryte w zamurowanej nieruchomości.

Jak widać, nie tylko w Stanach Zjednoczonych i Ameryce Południowej można znaleźć ukryte samochody o ciekawej historii. Rzadko jednak udaje się im tak dobrze przetrwać próbę czasu.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wandal kopnął w lusterko samochodu

Patologia w akcji. Mężczyzna kopnął w lusterko i uszkodził samochód (wideo)

Kubica Aston Martin

Nowa ścieżka dla Roberta Kubicy? Polak nie dementuje plotek