w

Dakar 2016: Broń Peugeota dalej na czele

Dakar 2016 jest wyjątkowo nieprzewidywalny. Nie tylko ze względu na pogodę…

peugeot_2008_dkr_dakar_2016_2

Kilka dni temu Sebastien Loeb i Daniel Elena dachowali swoim 2008 DKR. Stracili przez to mnóstwo czasu, ale wciąż walczą o dobrą pozycję – aktualnie zajmują dziewiatą lokatę. Po 10 etapach na pierwszym miejscu znajdziemy natomiast kolegów z teamu Peugeota – Peterhansela i Correta z czasem 32 godz 44 min 59 sek. Kolejna załoga, Al-Attiyah/Baumel (MINI All 4 Racing) ma do nich godzinę straty. Trzecie miejsce przypada natomiast teamowi De Villiers/Von Zitzewitz, który traci do liderów 1 h 12 min 31 sek.

AUTO - DAKAR 2016 - PART 2

Czwarte miejsce przypadło zespołowi Hirvonen/Perin (MINI All 4 Racing), a piąte załodze Poulter/Howie, którzy jadą Toyotą Hilux. Szósta pozycja to kolejni zawodnicy Peugeota – Despres/Castera, którzy tracą do pierwszej lokaty 1 h 50 min 7 sek. Niestety, z rywalizacji odpadł Carlos Sainz, choć miał szansę na trimf. Powodem takiego stanu rzeczy okazała się awaria mechaniczna, a dokładniej – element dystansowy pomiędzy skrzynią biegów a silnikiem.

 

Zdjęcia: Peugeot

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeep Grand Cherokee SRT Hellcat zadebiutuje w 2017 roku

Infiniti Q30 najbezpieczniejszym małym autem rodzinnym