w

Dachowanie w dziwnych okolicznościach. Zderzenie z autem nauki jazdy (wideo)

Zderzenie z autem nauki jazdy i dachowanie
Dachowanie w dziwnych okolicznościach. Zderzenie z autem nauki jazdy (wideo)

Do tego niepożądanego zdarzenia drogowego doszło 7 stycznia 2023 roku około godziny 9:00 na ulicy Ludwika Waryńskiego w Grudziądzu. Okoliczności bada policja.

Perspektywa nagrywającego ujawnia kierowcę starej Mazdy, który w pewnym momencie zaczął zjeżdżać na przeciwległy pas ruchu. Było to skrajnie nieodpowiedzialne, bo przemieszczał się po jezdni dwukierunkowej.

Autor nagrania próbował go ostrzec używając sygnału dźwiękowego. Użytkownik japońskiego auta nie reagował. Warto w tym miejscu podkreślić, że prędkość jego samochodu była stosunkowo niewielka, nawet jak na teren zabudowany.

W końcu znalazł się na kursie kolizyjny z samochodem nauki jazdy. Przebywający za kierownicą kursant oraz jego instruktor na pewno nie spodziewali się takiej „lekcji”. Ich samochód został zatrzymany. Mogli już tylko czekać.

 

Niestety, kierowca Mazdy wciąż nie reagował. W konsekwencji doszło do zderzenia czołowego, w wyniku którego japońskie auto dachowało. Sprawca zdarzenia został wyciągnięty z kabiny. Jak się okazało, nie doznał poważnych obrażeń.

Według informacji przekazanych w opisie nagrania, mężczyzna był trzeźwy. Jechał na badanie ciśnienia do lokalnej przychodni, ale najpewniej zasłabł. Konsekwencje wyglądały na poważne, ale na szczęście udało się uniknąć znaczących uszczerbków na zdrowiu.

Internauci podważają tę hipotezę, ponieważ kierowca zdołał pokonać zakręt. Pamiętajmy jednak, że zasłabnięcie to nie to samo, co utrata przyczepności. Niektórzy niestety nie zdają sobie z tego sprawy.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czołowe zderzenie na drodze krajowej

Nagłe zderzenie czołowe. „Nie znasz dnia, ani godziny” (wideo)

Nieodpowiedzialni kierowcy zawodowi

Peleton kierowców zawodowych łamiących przepisy. „Należy im się zbiorowe zabranie prawa jazdy” (wideo)