w

Chevrolet Corvette C2 z silnikiem Lamborghini. W tym projekcie można się zakochać

Chevrolet Corvette C2 Lamborghini engine
Chevrolet Corvette C2 z silnikiem Lamborghini. W tym projekcie można się zakochać

Nie jesteśmy zwolennikami przerabiania klasycznych samochodów, ale to dzieło imponuje pod każdym względem.

Chevrolet Corvette C2 to dziś kultowa maszyna i ikona amerykańskiej motoryzacji. Ta piękna sylwetka jest nie do podrobienia. Specjaliści z American Legends Builds postanowili urzeczywistnić marzenia entuzjastów restmoodów i skorzystali z pomocy znanego projektanta, Karana Adiviego.

Chevrolet Corvette C2 Karan Adivi
Samochód zaprojektował Karan Adivi

Efekty działań tego ostatniego trafiły właśnie do sieci i naprawdę robią ogromne wrażenie. Adivi zaszczepił w aucie wiele nowoczesności pozostawiając go klasycznym. Takie połączenia rzadko się udają, ale tym razem szczęka opada do samej podłogi.

Świetny design, włoskie serce

Minimalistyczne elementy oświetlenia w technologii LED robią wrażenie, podobnie jak masywne błotniki i przeprojektowana maska. Wszechobecną czerń łamią natomiast unikatowe felgi w kolorze miedzianym. Ten Chevrolet Corvette C2 po prostu kipi stylem!

Chevrolet Corvette C2 restmood
Stylistyczny minimalizm i klasykę uzupełniono nowoczesnymi akcentami

Bardzo istotny jest także układ napędowy. Co ciekawe, wykorzystano silnik z Lamborghini Gallardo LP 560-4, tyle że zamontowano go klasycznie – z przodu, pod maską. Legendarna wolnossąca jednostka V12 o pojemności 5,2 litra oddaje do dyspozycji szczęśliwego użytkownika 552 konie mechaniczne i 540 niutonometrów.

W przypadku włoskiego auta sportowego można było liczyć na setkę w zaledwie 4 sekundy. Podejrzewamy, że prezentowany Chevrolet Corvette C2 może mieć nieco gorsze osiągi, ale nie to jest tu kluczowe. Najważniejsze, że projekt American Legends Builds i Karana Adiviego został wykonany pieczołowicie i kompleksowo.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Renault Air4 Concept

Renault Air4 ujawnione. Nikt się nie spodziewał obiektu latającego

Ryzykowne wyprzedzanie TIR-em

Kierowca TIR-a wyprzedzał w najgorszym miejscu. Wąski pas awaryjny uratował przed czołówką (wideo)