w

Bójka na A4 w Katowicach. Awanturnicy zablokowali pas (wideo)

Bójka w Katowicach na autostardzie
Bójka na A4 w Katowicach. Awanturnicy zablokowali pas (wideo)

Agresja drogowa to codzienność w naszym kraju. Niestety, do sieci trafia regularnie bardzo dużo nagrań, które to potwierdzają.

Na kolejnym z nich jest bójka na A4 w Katowicach. Doszło do niej 15 czerwca (środa) tuż przed zjazdem na Muchowiec. Materiał zaczyna się w momencie, gdy konflikt już trwa. Trudno jednoznacznie stwierdzić, jaka była jego geneza.

Podejrzewamy, że jeden z kierowców sprowokował tego drugiego – być może jakimś niebezpiecznym manewrem. To jednak nie usprawiedliwia zatrzymywania na bardzo ruchliwej drodze i blokowania pasa ruchu.

Bójka na A4 w Katowicach

Mężczyźni wyprowadzali ciosy, ale raczej nie zrobili sobie krzywdy. Dobrze, że pasażerowie nie zaogniali konfliktu, tylko starali się go uspokoić. No może poza jednym śmiałkiem, który postanowił to nagrywać.

Wszyscy z nich mieli sporo szczęścia, że żaden z kierowców nie zagapił się przy wysokiej prędkości i nie uderzył w zatrzymane pojazdy. W takich okolicznościach nietrudno o tragedię. Gdy nagrywający zatrzymał się, było już po problemie.

Bójka na A4 w Katowicach
Mężczyźni zablokowali pas ruchu. Mieli szczęście, że nikt w nich nie wjechał przy wysokiej prędkości

Pamiętajmy, by nie ulegać prowokacjom i nie postępować niezgodnie ze zdrowym rozsądkiem. Nawet jeśli ktoś zawinił, to nie warto odpowiadać mu tym samym lub innym czynem, szczególnie na autostradzie, gdzie istnieje bardzo duże zagrożenie wypadkiem w takich okolicznościach.

Nagranie, które zostało opublikowane na kanale Frustracje Drogowe udowadnia, że niektórym brakuje spokoju. Należy wyciągnąć wnioski i uczyć się na czyichś błędach – dla własnego dobra.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przejazd rowerem na czerwonym

Kolarz zlekceważył czerwone światło – tuż obok policjantów w nieoznakowanym BMW (wideo)

Niebezpieczne wyprzedzanie przez wysepkę

Niebezpieczne wyprzedzanie w centrum miasta. Za to można stracić prawko (wideo)