w

Audi RS2 Abimelec Design. Coś dla Barbie w stylu retro

Audi RS2 tuning
Audi RS2 Abimelec Design. Coś dla Barbie w stylu retro

Każdy fan motoryzacji doskonale wie, że Audi RS2 jest niezwykle ważnym modelem dla marki z Ingolstadt. Zadbane egzemplarze mogą być warte nawet kilkaset tysięcy złotych.

Ktoś może uznać, że projekt Abimelec Design to profanacja i zniszczenie wyjątkowego, cennego samochodu. Nic bardziej mylnego. Dlaczego? To tylko grafiki, które są przedstawione na tle wiarygodnego krajobrazu.

Żadna sztuka nie ucierpiała podczas ich tworzenia. Taki projekt nie byłby może najlepszym pomysłem w przypadku oryginału, ale tworząc replikę można już nieco bardziej zaszaleć. Przejdźmy jednak do rzeczy.

Audi RS2 Abimelec Design
To tylko projekt graficzny, w wyniku którego „nie ucierpiał” żaden egzemplarz oryginalnego RS2

Jasny róż jest tu dominującym motywem. Lakier Ruby Stone Red to inspiracja z Porsche RWB. Na tym oczywiście nie koniec nowości. W skład body kitu wchodzą m.in.: poszerzone błotniki, zmodyfikowane zderzaki, nakładki progowe i spojler.

Samochód prezentuje się jak przyklejony do drogi. Uzupełnieniem jego sylwetki są czarne dodatki, felgi o ciekawym wzorze i złote oznaczenia. We wnętrzu zastosowano czarno-niebieską tapicerkę – dla przełamania.

 

Niektórzy puryści mogą kręcić nosem, ale wydaje się, że kobieta za kierownicą takiego Audi RS2 wzbudzałaby spore poruszenie i taki też szacunek wśród gapiów.

Warto dodać, że projekt graficzny powstał na prawdziwej sztuce tego modelu. To lekko wzmocniony samochód, którego pięciocylindrowy silnik o pojemności 2,2 litra uzyskuje 311 koni mechanicznych oraz 410 niutonometrów. Auto dysponuje też niestandardowym zawieszeniem i układem hamulcowym z Porsche.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrącenie 74-letniej rowerzystki w Zielonej Górze

Potrącenie rowerzystki na przejeździe. 74-latki za kierownicami (wideo)

Jazda pod prąd po DK81

Pod prąd po Wiślance. Kolejny nieświadomy kierowca narażał życie (wideo)