w

Adam Małysz trenuje do Dakaru

Dakar zbliża się wielkimi krokami. Nasz kraj po raz kolejny będą reprezentowali między innymi Adam Małysz i Rafał Marton, którzy zeszłą edycję ukończyli na świetnym, 15. miejscu.

 

Jeśli Małyszowi dopisze szczęście, to w tym roku może być jeszcze lepiej. Ciągły trening i świetnie przygotowana Toyota Hilux V8 w połączeniu z doświadczeniem Rafała Martona mogą przynieść załodze kolejny sukces.

 

Najlepszy skoczek w historii Polski ciepło wypowiada się o samochodzie treningowym: ?jest to samochód, który łączy cechy auta przeprawowego z samochodem do cross-country. Dzięki temu możemy z Rafałem trenować w bardziej zróżnicowanych warunkach. Chociaż jak wiadomo my ścigamy się w rajdach cross-country, to w tym roku na Dakarze mieliśmy takie krytyczne momenty, w których musieliśmy się przeprawiać przez rzekę. Tym samochodem na pewno można te elementy potrenować. Bardzo się cieszę, że Toyota zbudowała dla nas takie auto, które jest gdzieś w połowie drogi między seryjnym Hiluxem a naszą rajdówką, bo każda okazja do treningu jest przed Dakarem na wagę złota?.

 

Pod maską treningowego Hiluxa pracuje 4-litrowy silnik benzynowy generujący 280 KM i 420 Nm. Nie jest to porażająca moc, ale w tym rajdzie liczy się przede wszystkim trwałość i niezawodność, co w przypadku Toyoty nie jest wielkim wyzwaniem.

 

Źródło: Toyota Polska 

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opel Cascada od Steinmetz

Seat Leon 1.4 TSI 140 KM Style – corazon salvaje