w

850 tysięcy euro za Lancię? Tak, jeżeli to Delta S4 Stradale…

Motorsport ma bogatą historię, w której nie brakuje samochodów o statusie legend. Świetnym tego przykładem może być Lancia Delta S4 Stradale.

Ta wyjątkowa włoska maszyna jest ikoną lat 80. Niejeden fan rajdów miał właśnie Deltę na plakacie nad swoim łóżkiem. Teraz dziecięce marzenia mogą się spełnić, choć trzeba mieć bardzo duży budżet. Jedna z dwustu wyprodukowanych sztuk S4 Stradale została wystawiona na sprzedaż za 850 tysięcy euro.

Gdyby nie wymogi homologacyjne, wersje drogowe Delty mogłyby nigdy nie powstać. Sercem Lancii jest doładowana jednostka o pojemności 1,8 litra, która została umieszczona centralnie. W serii generuje ona 250 KM. Cały potencjał trafia na obie osie (70% na tył), dlatego wydajność stoi na dobrym poziomie. Sprint do setki trwa 6 sekund, a wskazówka prędkościomierza kończy podróż dopiero przy 225 km/h.

Czy znajdzie się chętny, który wyłoży na stół grubo prawie 4 miliony złotych? Delta S4 Stradale to lokata kapitału, która z pewnością nie straci na wartości. Prezentowany egzemplarz został wyprodukowany w 1985 roku i do tej pory zdążył pokonać skromne 12 tysięcy kilometrów. Jak można się domyślać, od wielu lat był w rękach kolekcjonera. Link do ogłoszenia znajdziecie TUTAJ.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mamy to! BMW M3 2021 i BMW M4 2021 przedpremierowo!

Utrata kontroli nad autem i fart skuterzystów – wygrali drugie życie