w

82-latek w Ferrari wjechał do centrum handlowego. Dosłownie – przez szybę (wideo)

Ferrari accident Andora 2021
82-latek w Ferrari wjechał do centrum handlowego. Dosłownie - przez szybę (wideo)

Osoby starsze miewają problemy z prowadzeniem pojazdów, choć nie jest to reguła. Wiele zależy od umiejętności i organizmu.

Należy jednak mieć świadomość, że z wiekiem nasze możliwości ruchowe stają się coraz bardziej ograniczone. Łatwiej także o popełnienie błędu czy utratę koordynacji ruchowej. Ten 82-latek w Ferrari wjechał do centrum handlowego przez szybę.

Uderzenie autem w budynek nie wydarzyło się po raz pierwszy w historii, ale trzeba przyznać, że zobaczenie w takich okolicznościach rozbitego włoskiego modelu sportowego jest unikatowe.

Brawurowa jazda starszego pana?

Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Sant Julia de Loria na terenie Andory. Okoliczności są wciąż badane, ale z pierwszych ustaleń wynika, że przyczyną wypadku była wysoka prędkość i utrata panowania nad pojazdem.

82-latek miał stracić kontrolę na pobliskiej drodze, co skończyło się poślizgiem. Samochód przebił bariery, wjechał na teren obiektu, a następnie przebił szybę i wjechał do wnętrza budynku.

Kierowca, 59-letnia pasażerka oraz 44-letni pracownik trafili do szpitala. Ich życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. To jedyna dobra informacja.

Ferrari 512 TR crash
To odświeżona wersja modelu Testarossa o nazwie 512 TR. Powstało około 2200 sztuk

Ferrari 512 TR, którym podróżował sprawca zostało poważnie rozbite. Poza karoserią należy liczyć się z uszkodzonym podwoziem. Przypomnijmy, że ten model jest tak naprawdę zaktualizowaną wersję Testarossy.

Według szacunków, auto doczekało się zaledwie 2200 wyprodukowanych egzemplarzy. Każdy z njich posiadał pierwotnie silnik dwunastocylindrowy o pojemności 4,9 litra, który generował 422 koni mechanicznych i 491 niutonometrów.

 

W takim aucie można zobaczyć setkę po upływie 4,8 sekundy. Nie jest też tajemnicą, że sportowe, tylnonapędowe auta z lat 90. wymagają od użytkowników umiejętności, sprawności i pokory. Być może właśnie tego zabrakło.

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bolid F1 2022 - koncept

Audi o krok od Formuły 1. Oficjalne deklaracje mają zapaść na początku 2022 roku

Hot Wheels Treetop Track

Tor Hot Wheels Treetop. Zrób takie coś, a Twój syn zawsze będzie odrabiać lekcje (wideo)