w

Audi o krok od Formuły 1. Oficjalne deklaracje mają zapaść na początku 2022 roku

Bolid F1 2022 - koncept
Audi o krok od Formuły 1. Oficjalne deklaracje mają zapaść na początku 2022 roku

O tym mówi się od kilku sezonów. Teraz jednak rozmowy nabrały tempa i wkrótce powinniśmy poznać rezultaty.

Wiemy już, że Audi jest o krok od Formuły 1, co jest bardzo dobrą wiadomością. Nowy producent to kolejne możliwości. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie wiadomo, jaką formę może przybrać obecność marki z Ingolstadt w padoku.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, producent prowadzi negocjacje i zaawansowane rozmowy z FIA dotyczące jego roli. Oczywistym jest jednak, że nowe dyrektywy techniczne, finansowe i sportowe przybliżyły Audi do F1.

Siła grupy Volkswagena

Najlepiej byłoby zobaczyć Audi jako niezależny, jedenasty zespół. Wtedy widzielibyśmy kolejne dwa bolidy rywalizujące o pozycje. Fani na pewno nie narzekaliby z tego powodu.

Warto wspomnieć też o niedawnych pogłoskach na temat Porsche, które również było zainteresowane uczestnictwem w F1. Czy koncern Volkswagena pozwoliłby dwóm markom na utworzenie dwóch zespołów? Wydaje się to utopijne, ale…

Wyobraźmy sobie, że dwa zespoły VW trafiają do stawki i zacieśniają współpracę. Coś na zasadzie Red Bulla i Alpha Tauri, tyle że bez tak wyraźnej hierarchii. Wspólne rozwiązania, szybszy rozwój, większe oszczędności. To byłoby coś.

Pamiętajmy jednak, że mówimy o horrendalnych wydatkach w dobie reformacji przemysłu motoryzacyjnego. Audi jest jednak głodne sukcesu po triumfach w Formule E. Pozostaje wierzyć, że wkrótce będziemy mieć więcej bolidów na starcie.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Auta elektryczne

Porównanie zasięgów aut elektrycznych. Audi rozczarowało najbardziej

Konfiskata auta za nielegalny tuning

Policja przejęła Mercedesa z nielegalnymi modyfikacjami. Akcję prowadzono szeroką skalę