w

4-cylindrowy Macan hitem sprzedaży

Porsche przeżywa właśnie prawdziwe chwile radości. Modele niemieckiej marki sprzedają się bowiem lepiej, niż kiedykolwiek.

porsche_macan_gts_2015_2

Duża w tym zasługa najmniejszego SUV-a w gamie, czyli Macana. Co ciekawe, nawet bazowa, 4-cylindrowa odmiana cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Dysponuje ona mocą 253 KM, co pozwala na sprint do pierwszej setki w około 6 sekund. Wstydu więc nie ma, ale nie da się ukryć, że 4-cylindrowe silniki w Porsche nie są obiektami uwielbienia prawdziwych fanów marki. To jednak nie oznacza, że nie mają sensu. Wręcz przeciwnie. Wybierają je przeważnie zupełnie nowi klienci, którzy wcześniej nie posiadali samochodu od Porsche. To z kolei pozytywnie wpływa na słupki sprzedaży i wszyscy są zadowoleni. Najbardziej zaskakuje fakt, że podstawowy Macan świetnie sprzedaje się nie tylko w Europie, ale też w Ameryce, mimo iż nie kosztuje jak na tamtejsze warunki mało – co najmniej 205 tysięcy złotych.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mercedes-AMG GT Luethen Motorsport

Apple deklaruje: zbudujemy samochód autonomiczny