w

Zobacz 45 supersamochodów zablokowanych przez policję: Mieszkańcy zgłosili nadmierny hałas (wideo)

Zablokowanie sportowych aut w Hongkongu
Zobacz 45 supersamochodów zablokowanych przez policję: Mieszkańcy zgłosili nadmierny hałas (wideo)

Fani nocnej jazdy sportowymi samochodami znajdują się na całym świecie. Hongkong nie jest tu wyjątkiem.

Tamtejsi kierowcy posiadający mocne maszyny potrafią zakłócić spokój mieszkańców. Organizują spontaniczne wyścigi uliczne w godzinach, w których większość osób próbuje spać. Jest to zatem nie tylko niebezpieczne dla samych uczestników, ale też uciążliwe dla innych.

Skuteczna akcja policji

Na podstawie zdobytych informacji, tamtejsza policja postanowiła zorganizować zasadzkę na śmiałków ryzykownej jazdy. Funkcjonariusze zablokowali jedną z głównych arterii, którą jechała liczna grupa posiadaczy wyjątkowych aut.

Łącznie zablokowano aż 45 pojazdów. Każdy z uczestników został dokładnie sprawdzony i w przypadku naruszeń – ukarany mandatem. Akcja trwała wiele godzin i miała związek z wstrzymaniem ruchu na dwóch pasach.

Jak poinformowały lokalne media, liczba zgłoszeń dotyczących wyścigów ulicznych w Hongkongu wzrosła o 40% w 2020 roku, co jednoznacznie wskazuje, że problem jest poważny.

Okoliczności nie są zbyt pozytywne, ale ten widok jest naprawdę wyjątkowy. Należy jednak pamiętać, że jazda supersamochodem to nie tylko przyjemność, ale też odpowiedzialność.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top Gear 2021

30. sezon Top Gear nadchodzi – oficjalny zwiastun (wideo)

Nieudane podnoszenie ciężąrówki

Podnoszenie wywróconego TIR-a: Ktoś to źle obliczył… (wideo)