w

Wypadek McLarena. Dwie osoby zginęły

Cały czas powtarzamy, że im bardziej sportowe auto, tym bardziej trzeba uważać na normalnych drogach.mclaren_mp4_12c_crash_2014_2

 

Samochody sportowe stworzone są z myślą o torach wyścigowych, dlatego mają wyjątkowo twarde zawieszenie. Na śliskiej nawierzchni i miejskich wybojach łatwo stracić nad nimi panowanie. Dużo prościej niż w przypadku przeciętnego auta kompaktowego. Niestety, czasem widać tego skutki. 8 listopada kierowca McLarena MP4-12C stracił kontrolę nad autem i uderzył w Opla Corsę. Kierowca Corsy zginął na miejscu, a McLarena – w szpitalu. Przeżył jedynie syn, który siedział oczywiście na miejscu pasażera. Według wstępnych doniesień, przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków na drodze. Według nas, przed zakupem supersamochodu powinny odbywać się specjalne szkolenia udoskonalające umiejętności kierowcy i zwiększające jego wyobraźnię.

 

Źródło: WCF

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koenigsegg One:1 – jeden egzemplarz z kierownicą po prawej stronie

Mazda rezygnuje z serii RX