w

Wygląda jak z gry komputerowej. Oto Volkswagen Beetle od JP Performance i Prior Design

VW Beetle JP Performance Prior Design
Wygląda jak z gry komputerowej. Oto Volkswagen Beetle od JP Performance i Prior Design

Dwie firmy zajmujące się modyfikowaniem samochodów połączyły siły, by stworzyć wyjątkowy projekt.

I tak powstał Volkswagen Beetle od JP Performance i Prior Design. Samochód wygląda jak z gry komputerowej. Prezentuje się imponująco. Pod względem stylistycznym bliżej mu do pojazdu wyczynowego biorącego udział w licencjonowanych wyścigach, aniżeli seryjnego modelu, który został już wycofany z produkcji.

Volkswagen Beetle JP Performance
Body kit obejmuje m.in.: spojler, poszerzone błotniki, nakładki progowe i przeprojektowane zderzaki

Body kit robi bardzo duże wrażenie. Przeprojektowane zderzaki, wyraźnie poszerzone błotniki, duże nakładki progowe i wielki spojler to elementy, na które nie da się nie zwrócić uwagi. W takiej konfiguracji samochód wygląda drapieżnie i zawadiacko zarazem. Nikt teraz nie nazwałby go damskim wózkiem w stylu retro.

Imponująco prezentują się również pięcioramienne felgi. Mają klasyczny wzór ale dzięki biało-czarnemu malowaniu skutecznie dopełniają muskularną sylwetkę. Ciekawie wyglądają też żółte lampy LED, które umieszczono w zderzaku i przed chłodnicą.

Volkswagen Beetle zyskał kultową jednostkę

Co najważniejsze, współczesny Garbus otrzymał znany i bardzo lubiany silnik 2.5 TFSI pochodzący z Audi. Ta pięciocylindrowa konstrukcja potrafi generować około 400 koni mechanicznych oraz 500 niutonometrów.

Volkswagen Beetle Prior Design
Pakiet stylistyczny został wyceniony na 5990 euro

Nie ujawniono informacji na temat napędu, ale podejrzewamy, że moc trafia na obie osie. Można więc spodziewać się setki po upływie mniej, niż pięciu sekund i prędkości maksymalnej zbliżonej do 250 km/h.

Warto dodać, że zestaw stylistyczny od JP Performance i Prior Design został już wyceniony. Kosztuje dokładnie 5990 euro. Nie jest to więc kwota zaporowa. Warto dodać, że jest limitowany do zaledwie 53 sztuk, dlatego chętni muszą się spieszyć.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z środkowego pasa w prawo

Skręcił w prawo z środkowego pasa. To musiało skończyć się źle (wideo)

Zderzenie i dachowanie na lewoskręcie

Wymuszenie na lewoskręcie. Doszło do dachowania (wideo)