w

Toyota Land Cruiser 70 wraca do produkcji w Japonii

Kultowy Land Cruiser 70 właśnie obchodzi swoje 30-te urodziny. Z tej okazji japoński producent postanowił na rok wznowić jego produkcję i sprzedaż na rodzimym rynku – to świetna wiadomość dla fanów modelu.

Toyota_Land_Cruiser_70_4

Okazuje się, że poczciwa terenówka o niezniszczalnej reputacji wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem – producent przewiduje, że będzie otrzymywać około 200 zamówień miesięcznie. Nowy-stary Land Cruiser został poddany stosownym modernizacjom stylistycznym i technologicznym (pojawią się m.in. airbagi oraz ABS). Model będzie oferowany w dwóch wersjach nadwoziowych – klasycznej pięciodrzwiowej oraz jako czterodrzwiowy pickup. Pod maską znajdzie się wolnossące V6 o pojemności czterech litrów i mocy 231 KM. Mamy nadzieję, że w przyszłości inni producenci wezmą przykład z Toyoty i również wypuszczą na rynek limitowane serie swoich klasycznych modeli – sukces gwarantowany !

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kolejna generacja Golfa jednak w 2017 roku?

Nowe Volvo XC90