w

Toyota Aygo X Prologue. Tak mogą wyglądać auta miejskie japońskiej marki

Toyota Aygo 2022
Toyota Aygo X Prologue. Tak mogą wyglądać auta miejskie japońskiej marki

Pod względem konstrukcyjnym, aktualnie oferowana Toyota Aygo ma ogromny bagaż rynkowych doświadczeń.

Mimo dość odważnej, nowoczesnej stylistyki, trudno ukryć 15-letnią płytę podłogową (pamiętającą pierwsze wcielenie modelu) i dość archaiczne wnętrze z dużymi strefami gołego metalu. Najwyższy czas na zmianę warty.

Toyota Aygo concept 2021
Tylna szyba będąca jednocześnie klapą bagażnika to nawiązanie do aktualnie oferowanego Aygo

Nie wiadomo czy japoński przedstawiciel segmentu A doczeka się bezpośredniego następcy. Być może od razu transformuje w miejskiego crossovera? Teoretycznie ma to sens. W praktyce oznaczałoby to znaczne podniesienie kosztów, a co za tym idzie – również ceny. Niewykluczone, że na rynek trafi i miejski hatchback, i miejski crossover. Czas pokaże…

Toyota Aygo X Prologue

Ten koncept ma być wizją przyszłości, która wkrótce przywita najmniejsze modele Toyoty. Jak zwykle w przypadku konceptów, można liczyć na fajerwerki, które nie zostaną wprowadzone w seryjnie produkowanych samochodach.

Toyota Aygo X 2021
Sylwetkę małego crossovera wzbogacono złączonymi elementami oświetlenia

Mamy na myśli przede wszystkim tak liczne i wyraźne przetłoczenia, obłe błotniki, lakierowane osłony dolne i chowane klamki. Chcielibyśmy jednak, żeby motywy oświetlenia pozostały. Zarówno złączone lampy, jak i reflektory prezentują się bardzo ciekawie. Fajnym nawiązaniem do poprzednika jest także klapa bagażnika będąca samą szybą.

W gamie jednostek przyszłego auta miejskiego Toyoty pojawi się najprawdopodobniej małolitrażowa, 3-cylindrowa jednostka benzynowa – być może z układem tworzącym miękką hybrydę. Istnieje też duża szansa na wersję w pełni elektryczną. Pozostaje już tylko zaczekać na oficjalne decyzje Japończyków.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW i4 2022

Mamy to! BMW i4 2022 bez tajemnic. Znana sylwetka i duży grill w standardzie

Rozbicie Ferrari po 6 godzinach od zakupu

Rozbił nowe Ferrari sześć godzin po zakupie. Radość trwała krótko