w

Mamy to! BMW i4 2022 bez tajemnic. Znana sylwetka i duży grill w standardzie

BMW i4 2022
Mamy to! BMW i4 2022 bez tajemnic. Znana sylwetka i duży grill w standardzie

Bawarski producent poważnie podchodzi do elektryfikacji swojej gamy. Właśnie dowiedzieliśmy się, jak wygląda nowy model.

BMW i4 2022, jak sama nazwa wskazuje, jest „zieloną interpretacją” Serii 4 Gran Coupe. Sylwetki obu aut są bardzo zbliżone, ale technologie, jakie w nich wykorzystano to zupełnie inne bajki. Elektryczne BMW wydaje się lekko podniesione. Grill pozostał duży, ale ma inną fakturę. Z kolei reflektory zyskały niebieskie wypełnienia. Nie zabrakło także nowych zderzaków i charakterystycznych felg.

BMW i4 design
Sylwetka przypomina Serię 4

Wnętrze nie zostało jeszcze ujawnione. Możemy jednak spodziewać się 4- lub 5-miejscowej kabiny z ergonomicznym kokpitem i nowoczesnymi instrumentami pokładowymi. Ze względu na elektryczny napęd, miejsca powinno być całkiem sporo.

BMW i4 – dane techniczne

Niemcy skrupulatnie ukrywają większość danych technicznych tego modelu. Wiemy, że topowa wersja ma oferować 523 konie mechaniczne, co oznacza, że jest to elektryczna odpowiedź na spalinową odmianę M Performance. Setka ma pojawiać się po około 4 sekundach. Czy prowadzenie również będzie na tym samym poziomie? Wiele zależy od masy własnej pojazdu.

BMW i4 moc
Topowa odmiana ma oferować 523 KM

Równie istotny jest oczywiście zasięg. Pojemność akumulatorów nie została jeszcze ujawniona, ale według norm WLTP, maksymalny dystans na pełnym ładowaniu ma wynosić 590 kilometrów. Zobaczymy, jak to będzie wyglądać w rzeczywistości.

Pozostaje czekać na kolejną porcję zdjęć i szczegóły techniczne. Bądźcie czujni!

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sabine Schmitz

Gwiazda Top Gear i ikona Nurburgringu nie żyje. Sabine Schmitz miała 51 lat

Toyota Aygo 2022

Toyota Aygo X Prologue. Tak mogą wyglądać auta miejskie japońskiej marki