w ,

Solidna kamera za niewielkie pieniądze. To sprzęt dla pragmatyków

Solidna kamera za rozsądne pieniądze
Solidna kamera za niewielkie pieniądze. To sprzęt dla pragmatyków

Producenci stosują coraz bardziej nowoczesne rozwiązania w swoich urządzeniach. Niektóre z nich to już technologiczne kombajny, które potrafią wykonywać szereg zadań.

Nie wszyscy jednak chcą dopłacać do mnogości funkcji, które nierzadko są bardziej gadżetami aniżeli przydatnymi systemami. Większość oczekuje dobrej jakości w odpowiedniej cenie. Ta solidna kamera wydaje się spełniać te oczekiwania.

Navitel R500 GPS, bo właśnie o tym sprzęcie mowa, wydaje się klasycznym przedstawicielem swojego gatunku. To zupełnie coś innego, niż określenie „przestarzały”. Oferuje akceptowalny poziom za rozsądne pieniądze. Ale po kolei…

Navitel R500 GPS
Navitel R500 GPS

Zestawy kamer od tego producenta są zazwyczaj tak samo wyposażone. Prezentowane urządzenie jest zapakowane w solidnym pudełku. Razem z nim klient otrzymuje zasilacz, adapter kart pamięci, wszystkie niezbędne dokumenty, ściereczkę, dodatkową nakładkę i uchwyt.

W tym przypadku bardzo ważny jest ten ostatni. Z jednej strony zakończono go magnesem, który zapewnia integrację z kamerą. Z drugiej natomiast ma dwustronną taśmę przylepną, co oznacza, że nie działa, jak przyssawka. Warto więc przemyśleć, gdzie powinien zostać zamontowany, by potem nie trzeba było go odklejać. Wspomniana wyżej, dodatkowa nakładka pozwala na wykorzystanie go w innym pojeździe.

Solidna kamera bez gadżetów

Nacitel R500 GPS dysponuje sensorem optycznym GC2053 z układem Night Vision. Mówiąc jaśniej, rejestruje obraz w jakości Full HD (1920×1080) i zapewnia optymalne nagrania również po zmroku. Jego soczewka wykonana jest z czterowarstwowego szkła. Kąt widzenia to 130 stopni.

Navitel R500 GPS
Navitel R500 GPS

Sprzęt pozwala na wybranie długości zarejestrowanych nagrań. Użytkownik może wybrać 1, 2 lub 5 minut. Materiały nagrywane są w pętli, a następnie nadpisywane, gdy zabraknie miejsca na karcie. No właśnie, karta. Jej maksymalna pojemność może wynosić 128 GB.

Navitel R500 GPS
Navitel R500 GPS

Przydatnym elementem jest moduł GPS, dzięki któremu kierowca otrzymuje informacje o prędkości oraz około 60 rodzajach fotoradarów i kamer. Dzięki temu istnieje większe prawdopodobieństwo uniknięcia mandatu.

Solidna kamera
Navitel R500 GPS

Ta solidna kamera potrafi także robić zdjęcia. Rozdzielczość wynosząca 2 megapiksele może nie imponuje, ale pozwoli uwiecznić to, co znajduje się w bliskiej odległości od obiektywu. Urządzenie posiada także G-Sensor, który chroni przed nadpisaniem nagrania z niepożądanych zdarzeń (związanych z zarejestrowanymi przeciążeniami).

Rozsądna cena

Kupno tego modelu nie oznacza konieczności brania kredytu. Navitel R500 GPS kosztuje około 250 złotych, co wydaje się rozsądną kwotą za proste, solidne urządzenie objęte dwuletnią gwarancją.

Co ciekawe, klient otrzymuje w gratisie licencje nawigacyjną (na 12 miesięcy) obejmującą mapy Europy, Rosji, Kazachstanu, Białorusi oraz Ukrainy.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowy Mercedes-Klasy E

Najważniejszy samochód tej marki doczekał się nowej generacji. Diesel w gamie może być kluczowy

BMW za milion w teście łosia

BMW za milion w teście łosia. Ciężkie rozczarowanie