w

Rowerzysta potrącił 7-letnią dziewczynkę. Grozi mu surowa kara

Potrącenie dziecka rowerem
Rowerzysta potrącił 7-letnią dziewczynkę. Grozi mu surowa kara

To nietypowe zdarzenie miało miejsce w Strzelcach Krajeńskich (województwo lubuskie).

Jak widać na nagraniu z monitoringu miejskiego, rowerzysta potrącił 7-letnią dziewczynkę, która poruszała się tuż obok rodzica. Niewiele brakowało do tragedii. Sprawca raczej nie chciał wziąć na siebie odpowiedzialności za zdarzenie.

Użytkownik jednośladu jechał z bardzo dużą prędkością nie mając odpowiedniej widoczności. Gdy wyłonił się zza muru, „wyrosła” przed nim grupa ludzi, do której należała dwójka dzieci (jedno w wózku). Mężczyzna nie zdołał wyhamować i z impetem uderzył w dziecko.

Rowerzysta potrącił 7-letnią dziewczynkę i odjechał

Oboje upadli na kostkę, co było bardzo niebezpieczne. Mężczyzna wstał i zaczął zbierać porozrzucane rzeczy, który wypadły z jego reklamówki. Kobieta natomiast podniosła swoje dziecko mając nadzieję, że nie odniosło poważnych obrażeń.

Po chwili w miejscu zdarzenia zwiększyła się liczba osób. Jedna z nich wzięła za telefon, by wezwać policję. Wtedy rowerzysta postanowił odjechać, co jasno wskazuje, że miał coś na sumieniu. To jednak niczego nie wyjaśnia.

Rowerzysta potrącił 7-letnią dziewczynkę
Sprawca odjechał, gdy dowiedział się o wezwaniu policji. Nie uniknie jednak odpowiedzialności

Użytkownik jednośladu postąpił lekkomyślnie i powinien odpowiedzieć za swoje zachowanie. Można uwierzyć w to, że nieświadomie zrobił krzywdę (był to wypadek), ale zlekceważenie tego czynu jest niedopuszczalne.

Funkcjonariusze dowiedzieli się o sprawie i zweryfikowali monitoring. Ustalenie tożsamości sprawcy zdarzenia nie trwało długo. Mężczyzna został doprowadzony na komendę i usłyszał zarzut spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Sprawa trafi do sądu, gdzie rowerzysta może otrzymać grzywnę sięgającą 30 tysięcy złotych. Wydaje się, że byłaby adekwatna do czynu, który miał miejsce. Może wtedy jeździłby spokojniej i przestałby narażać innych na niebezpieczeństwo. Pamiętajmy, że nawet rower może być groźnym narzędziem, jeżeli korzysta z niego człowiek bez wyobraźni.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wolksvagen

Wolksvagen i Telsa? Internauci mają problem z nazwami marek

Szeryf w BMW

Gwałtowne hamowanie przed TIR-em – niepotrzebne ryzyko